Nie bój się (część 2/3)

Nie bój się być sobą, bo nie dajesz szansy drugiemu człowiekowi poznać Twoich najlepszych wartości.

Nie bój się mówić co myślisz, bo zamykasz sobie drogę do poznawania ludzi, którzy Cię w pełni zaakceptują.

Nie bój się odkrywać swojej życiowej historii, bo blokujesz możliwość poznania Cię w prawdziwej formie. Po co masz udawać całe życie tylko po to, żeby się do otoczenia dostosować? Lepiej zmień otoczenie – wyjdzie dużo lepiej 🙂

Nie bój się stawiać na swoim. Nie urodziłaś/eś się po to, aby naśladować innych, ale aby pozostać przez całe życie sobą.

Nie bój się odezwać, bo może się okazać, że druga osoba czeka na Twój kontakt.

Nie bój się wątpić. Zwątpienie jest pomocne, aby wybrać odpowiednią drogę. Jednak lepiej zwątpić ale wybrać dobrze, niż iść na żywioł i całe życie żałować.

Nie bój się upaść, bo przecież od czegoś musisz się odbić, żeby się podnieść 🙂

Nie bój się marzyć, bo bez względu w jakim miejscu życia jesteś, nigdy nie wiadomo kiedy Twoje marzenia się spełnią.

Nie bój się działać, bo działanie przyniesie efekty, a także przyciągnie odpowiednich ludzi 😉

Nie bój się, bo „wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu” – Jack Canfield

Nie bój się. Boi się tylko ten kto ma coś złego na sumieniu. A czy Ty masz? Jeżeli masz – napraw to, a strach minie.

Nie bój się. Złodzieje się nie boją. Toksyczne osoby się nie boją. Narcyzi się nie boją. A Ty się boisz? Uwierz mi, jesteś dużo lepsza/y niż oni. 🙂 Nie bój się, bo to oni niszczą ludzi, a nie Ty. Udają kogoś kim nie są, ale nie Ty. I zawsze są za Twoimi plecami, a nie przed. Twoja tajna broń, to… puścić im bąka prosto w twarz ;P. Dla mnie jesteś ok, w każdym aspekcie i stylu życia jaki prowadzisz. Nawet, jeżeli będziesz leżeć bezbronny/a i załamany/a. Bez domu, pracy czy jedzenia. Wiem jak to jest. Dla mnie jesteś wartością samą w sobie i niczego Ci nie brakuje. A toksykom, którzy obniżają moją czy Twoją wartość mówimy stanowcze NIE !!! 🙂 Zapamiętaj 🙂

Nie bój się tego co będzie. Wszystko co ma się wydarzyć, i tak się wydarzy. Nie bądź jednak obojętny/a w kwestii swojego życia i życia innych osób. Nie lekceważ swojej własnej szansy na przygotowanie się psychicznie, fizycznie i mentalnie do wyzwań jakie będzie stawiać przed Tobą życie. Im więcej doświadczeń i wiedzy, tym przetrwasz każdą życiową nawałnice. Nic nie będzie dla Ciebie straszne. Pokonasz wszystko.

Nie bój się jeżeli stracisz pracę. Ptaki nie pracują, a żyją. Czym się martwisz? Wszystko się ułoży. Obserwuj. Życie Ci powie co dalej zrobić. Nie upieraj się przy jednej znanej drodze, bo nie zauważysz lepszych.

Nie bój się wrogów. Dzięki nim wiesz, kim nie chcesz być. Przecież nie chcesz być jak oni. Nie chcesz traktować tak ludzi. Pozostań sobą, bez względu na wszystko.

Nie bój się życia. Już od urodzenia kroczymy do śmierci. Na co więc czekasz, jak tak mało czasu tutaj mamy?

Nie bój się przyznać do błędu czy przeprosić. To więcej warte niż nawet najlepsze kłamstwo. Ponadto, zyskujesz w oczach drugiej strony 100-krotnie. Nie upieraj się przy swoim, bo nigdy nie wiesz czy masz pełną wiedzę na jakiś temat. A jeżeli tak myślisz, to znaczy, że wiedzy nie masz wcale. Odpuść. Wyciągnij dłoń. Bądź wsparciem a nie przyczyną łez. Buduj a nie rujnuj.

Nie bój się choroby. Czasami jest to jedyny element w życiu, który będzie Cię w stanie zatrzymać i otrzeźwić z kroczenia niewłaściwą drogą. Nie bój się. Nastaw się na życiową lekcję do odrobienia i zrozumienia. A może to tylko sygnał, żeby zadbać o zdrowie, bo masz długą drogę do przeżycia i musisz nabrać sił?

Nie bój się śmierci, ale zawsze bądź na nią gotowy/a.

Nie bój się cieszyć życiem, nawet jeżeli inni uznają Cię za wariata 🙂 Tańcz w deszczu, śpiewaj w lesie, biegaj w śniegu. Machaj do innych jadąc samochodem. Puść oczko przypadkowej (najlepiej smutnej) osobie, aby rozświetlić jej dzień. Dorzuć grosik dla ulicznych muzyków i artystów. Powiedz, że szanujesz, lubisz, kochasz. Doceniaj niedocenianych. Wspieraj upadłych. A jak Ty masz źle, dziel się szczęściem na tyle, ile możesz. Bądź promieniem, a nie piorunem.

Nie bój się oceny innych. To ich opinia, ale nie Twoja prawda. Nie bierz odpowiedzialności, za ocenianie Cię przez innych. To ich problem, jeżeli robią to w sposób negatywny. Ty pozostań sobą. Bez względu na oceny. Nie jesteś kartkówką. 🙂 Oceny mogą być różne, ale Twoja wartość się od nich nie zmieni 🙂

Nie bój się doświadczać nowych pasji, uczyć się nowych umiejętności – nawet wtedy kiedy z początku uważasz, że nie są dla Ciebie. A skąd wiesz, jak nie spróbujesz? Wykorzystaj w życiu każdą opcje poznania nowych przygód.

Nie bój się rozmawiać. Tylko rozmowa jest w stanie wyjaśnić to, czego nie jest w stanie zrozumieć wzrok. Rozwiązuje konflikty, buduje więzi, a bez niej… jest tylko milczenie.

Nie bój się żyć inaczej niż otoczenie. Idź pod prąd, a zajdziesz dużo dalej. W swoim tempie, ze swoimi wartościami, będąc sobą.

Nie bój się wyzwań, okazywania uczuć i brania odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Zdradzić możesz wszystkich, ale siebie nie zdradzisz.

Nie bój się… będzie dobrze.

A jak myślisz, że nie wiem o czym mówię – przeczytaj moją książkę „Unikat na dnie”, a później pogadamy 🙂

Jeszcze dużo jest w życiu do zrobienia 🙂

ps. znalazłam sposób na muzykę do postów, więc muzyka wraca. Oto na dzisiaj:


Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

Unikat na dnie (?), czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?


Znajdziesz mnie w social mediach


Prawa autorskie:

Copyright © by rokdlasiebie 2021

www.rokdlasiebie.pl

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *