Sieczka z mózgu, czyli jak człowiek ograniczył sam siebie

polska muzyka lista

Wiecie.. Chciałam stworzyć na blogu serię o utworach muzycznych. Jak zauważyliście, w ostatnich trzech wpisach takie utwory umieściłam, chcąc promować polskich wykonawców. I tylko polskich. Uważam, że Polska muzyka, szczególnie ta najmniej promowana, ma ogromną wartość w kwestii słów. Przebijają one wszystkie zagraniczne piosenki. I nic nie stałoby na przeszkodzie, bo w końcu taką opcje na blogu mam, że mogę takie utwory udostępniać. Jednak schody zaczynają się pojawiać poprzez konflikt pomiędzy prawami autorskimi, licencją youtuba i tym właśnie udostępnieniem.

Czy można udostępnić muzykę na blogu chcąc promować twórców?

Zatwierdzając regulamin youtube, każdy twórca zgadza się na możliwość udostępniania i rozpowszechniania jego dzieł, zgodnie z oznaczeniem twórcy i źródła pochodzenia. Twórcy, mają możliwość samodzielnego oznaczenia utworu jako niedostępnego do dalszego powielania i publikacji, więc jeżeli taką blokadę nakładają, to utwór nie może być kopiowany. Natomiast, wstawienie podlinkowania na moim blogu, powoduje, że utwory są automatycznie przekonwertowane do oglądania na stronie, a to stwarza konflikt w prawie autorskim. Dlaczego? A dlatego, że taki utwór oglądany jest bezpośrednio z bloga, a nie z poziomu profilu twórcy, więc prawnie uznawany jest za dzieło bloga, a nie artysty (chore).

I tak sobie myślę. Co my ludzie dobrego na tym świecie zrobiliśmy?

Przecież my wszyscy jesteśmy więźniami własnych ograniczeń. I kiedy ja, bardzo, ale to bardzo szanuje prawa autorskie, bo wiem jak to jest być okradaną i wiem ile pracy każdy twórca wkłada w przygotowanie swoich dzieł i treści, tak przykro mi jest, że nie mogę kogoś dodatkowo wypromować (za darmo), bo mi na to udostępnienie na stronie nie pozwala. Utwory z wpisów usunęłam, bo jeżeli w jednym miejscu udostępnienie jest dozwolone a w innym nie, no to co ja mogę zrobić 🙁

I mimo, że zrobiłam do utworów adnotacje:

Opublikowane we wpisie utwory należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg poszanowania prawa autorskiego i prawa cytatu (art. 29 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych) oraz zgodnie z zapisami regulaminu licencji Youtube. Zrzekam się i nie roszczę żadnych praw związanych z utworami. 

Publikacja dzieł muzycznych na blogu Rok Dla Siebie, ma formę promocji polskich wykonawców. Udostępnione utwory zostały pozyskane z ogólnodostępnych profili twórców i mają formę podziękowania za ich wkład pracy i talent w tworzeniu wyjątkowych muzycznych dzieł. Forma promocji nie jest sponsorowana. Wszystkich czytających zachęcam do przejścia na profile muzyków na kanale Youtube, ponieważ to na nich można odkryć dużo więcej. 

W przypadku błędnego oznaczenia autorów utworu, a także w przypadku konieczności podlinkowania utworów do innego źródła, zapraszam do kontaktu – rokdlasiebie@gmail.com, aby oznaczyć twórcę prawidłowo. Jeżeli taka forma promocji utworu na blogu jest sprzeczna z prawami twórcy (co nie było w żaden sposób zamierzone) i ma zostać usunięta, proszę o kontakt, a niezwłocznie zostanie to naprawione.

… to nadal, moja własna strona, nie daje mi szansy, aby otwierać te utwory na stronach twórców. Nie mam po prostu takiej opcji. Każdy wstawiany link, automatycznie daje przekierowanie do oglądania z poziomu strony, a nie kliknięcia i otwarcia na stronie youtuba. Jeżeli zatem mam mieć później problemy z tego tytułu (jakbym już mało ich miała ;P ), no to lepiej, żeby tych utworów nie było wcale.

I tak… pomysł na promowanie polskiej muzyki zakończył się fiaskiem

A mówią, że ograniczenia są tylko w Naszej głowie 😉 Chyba raczej nie zawsze 😉

Szkoda, bo byście zobaczyli jak zdolnych, twórczych i (aż za) skromnych ludzi mamy wśród rodaków, którzy tworzą muzyczne perełki. Mają głosy i talenty aż ciarki przechodzą.

Nie pozostaje mi nic innego, jak stworzyć listę na youtube z tymi utworami, którą Wam udostępnię do słuchania (wkleje tu przekierowanie do listy po Nowym Roku). Będzie ona tylko z tymi polskimi utworami, które warto posłuchać i naprawdę wsłuchać się w ich tekst. W taki sposób, samodzielnie traficie na profile twórców i będziecie mogli ich zasubskrybować z poziomu ich profili 🙂 Uprzedzam – styl muzyczny będzie ogromnie zróżnicowany, ponieważ w tych utworach to słowa mają znaczenie.

A jeżeli Wy chcielibyście podzielić się jakimiś muzycznymi polskimi perełkami, na które w swoim życiu natrafiliście – i są warte posłuchania – to piszcie w komentarzu pod tym postem – autorów i tytuły. Wszyscy chętnie posłuchają.


Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

Unikat na dnie (?), czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?


Znajdziesz mnie w social mediach


Prawa autorskie:

Copyright © by rokdlasiebie 2021

www.rokdlasiebie.pl

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *