Kiedy okoliczności mówią – ODPUŚĆ, odpowiedni ludzie mówią – NIE MA MOWY!!! :)

rok dla siebie

Taaak… Sama jestem zaskoczona, że ten wpis się tu pojawia. Wpis z e-bookiem miał być ostatnim, który zamknie istnienie pogrzebanego już przeze mnie bloga Rok Dla Siebie. Bloga, o którego walczyłam przez ostatnie lata… a on… okazał się być pożywką dla ludzi, którzy… ahh… szkoda gadać… kto wie, ten wie…

I nagle…

Pojawiliście się Wy…

Osoby, które oglądam i które oglądają mnie, a także przypadkowe osoby (chociaż nie wierzę w przypadki), które odkryły bloga właśnie teraz.

Każdy z Was. Bez wyjątku. W mniejszym lub większym stopniu. W swoich własnych publikacjach – filmach, wpisach, postach, ale także w wiadomościach prywatnych i komentarzach kierowanych do mnie bezpośrednio – przez ostatni miesiąc podnosił mnie na nowo, z potężnego dołka.

Każdy koniec to nowy początek, tylko gdzie znaleźć ten początek?

Kiedy ja powiedziałam – to KONIEC!!! Wy powiedzieliście – NIE MA MOWY!!! 🙂

Tak, właśnie Wy – Panie i Panowie 🙂

Różnymi słowami, różnymi tematami, różnymi spostrzeżeniami. Właśnie Wy 🙂 Wiecie, że o Was mowa 🙂

W listopadzie przerobiłam depresję, która i tak wisiała w moim życiu na włosku, przez cały obecny rok (chociaż sama nie wiem czy to była depresja czy zwykłe załamanie, ale nigdy wcześniej nie czułam się tak bardzo zrezygnowana w kwestii jakichkolwiek moich działań życiowych). Trzymałam się twardo przez cały rok, zmagając się z każdą przeciwnością, która spotkała mnie na drodze. Wiedziałam jednak, że prędzej czy później się rozpadnę. Przewlekły stres, który trwał codziennie przez ponad 11 miesięcy (bo zaczął się pod koniec listopada ubiegłego roku), kiedyś na zdrowiu musiał się odbić.

Kiedy było mi już wszystko jedno co się dalej w moim życiu wydarzy, stwierdziłam – no dobra, na razie pauzuje. Muszę odpocząć, bo i tak nie mam już na nic siły w tym roku. Niech życie samo mi wskaże mój życiowy kierunek.

I wskazał mi 🙂 -> Was.

„spróbuj jeszcze raz”, rok w rok – aż do skutku

Zaczęłam słuchać, oglądać, czytać Wasze przemyślenia i wysyłane wiadomości.

I mną potrząsnęło!!

Wielokrotnie przeszły ciarki. Wielokrotnie pojawił się uśmiech. Ale także ścisk w gardle i łzy. Dodaliście motywacji. Uświadomiliście mi, że to jest właśnie ten początek. To jest właśnie on!!! 🙂

A wcześniej…?

Wcześniej to była widocznie tylko próba generalna 😉

Święta Bożego Narodzenia

Doceniam

To zaszczyt żyć w tym samym czasie co Wy. W tych samych okolicznościach światowych. W tym pełnym fikcji i iluzji świecie pozerów i narcyzów. W świecie, w którym większość biegnie za marchewką na kijku i nie widzi, że jej nigdy nie dogoni – tracąc przy tym swoje własne życie, które powinno być spełnieniem ich własnych marzeń. W rzeczywistości, która spłyca relacje międzyludzkie, zaniża prawdziwe wartości, i staje się światem dla ludzi, którzy przez to wszystko odbierają sobie życie!!! W świecie, w którym dobro jest uznawane za zło, a zło za dobro. W którym miłość ma być jak zaliczenie jednorazowej klasówki na 6-tkę, a przyjaźń jak przeglądanie obrazków w sieci, które pominie się przy pierwszej lepszej okazji i trudnościach. Gdzie ludzie zamiast się wspierać, z uśmiechem na ustach wbijają drugiemu nóż w plecy i oczekują jeszcze po tym aprobaty. W świecie, w którym dzieci i młodzież nie mają wartościowych wzorców, przez co wpadają w depresję, już na początku swojej drogi życiowej. W świecie pełnym chaosu i zamętu, który nigdy nie powinien wyglądać tak jak teraz.

To zaszczyt, ponieważ nasze drogi mogły się nigdy nie zetknąć. Mogliśmy minąć się pomiędzy narodzinami a śmiercią. Mogliśmy nigdy nie wiedzieć o swoim istnieniu. Mogliśmy urodzić się w zupełnie innych czasach, na różnych kontynentach i nigdy się nawet nie zobaczyć.

A jednak.

Nasze drogi się w tym życiu zetknęły, w mniejszy lub większy sposób. Nie bez powodu. I mimo tego, że każdy z Nas jest inny, to właśnie to w Was i sobie samej cenię najbardziej. Macie swoje zdanie. Macie różne osobowości i charaktery. Macie pasje, które kochacie. Macie różne doświadczenia. Jesteście prawdziwi. Jesteście sobą. Jesteście inteligentni, mądrzy, pomysłowi. Jesteście szczerzy aż do bólu, a przy tym pełni humoru, pokory i skromności. Nie boicie się stać za prawdą. Cenicie to co macie i do czego udało Wam się dojść – o własnych siłach i pokonując wiele przeszkód. Szanujecie nie tylko własne osiągnięcia, ale i cudze. Potraficie podnosić innych ludzi. Dostrzegać to, co jest niedostrzegalne. Zwracacie uwagę na to, co ważne, a nie na to, co powierzchowne.

I cieszę się, że jesteście cząstką mojego własnego życia. Dla mnie jesteście WIELCY!! Nie przez to co posiadacie, ale to jakimi jesteście ludźmi.

Co nowego?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2022, życzę Wam, abyście nigdy nie zatracili swoich wartości i z dumą pokazywali innym co jest w życiu ważne. Wspierali siebie wzajemnie, bo tego jest ciągle zbyt mało. Byli silni i nie bali się tego co będzie w Nowym Roku, bo macie w sobie siłę, aby przetrwać każdą nawałnice i móc pomagać innym. Abyście rozmawiali i komunikowali się przejrzyście, bo niedopowiedzenia, brak klarowności oczekiwań i brak rozmowy, prowadzi do konfliktów i wewnętrznych uraz. Nie obawiajcie się mówić prawdy i stać za prawdą, bo dzięki temu nie będziecie musieli się wstydzić swojego własnego życia i własnych uczynków. Życie będzie zgodne z Wami, a nie zgodne ze zmieniającymi się trendami, czy oczekiwaniami ludzi, którzy w większości nie potrafią być sobą, kłamią i tego samego oczekują od Was. Doceniajcie każdy dzień, pracę, ludzi wokół, aby nie doceniać dopiero kiedy się je straci. Bądźcie dumni z własnych osiągnięć i doceniajcie osiągnięcia innych, ponieważ współpraca buduje i dopinguje a niezdrowa konkurencja rujnuje. Chcąc z kimkolwiek rywalizować wypada to robić z równymi sobie. W innym przypadku to nie rywalizacja, a chęć dominacji i wywyższania – względem poniżenia i upokorzenia. Szanujcie siebie wzajemnie. Pamiętajcie, że z każdym kolejnym rokiem jesteście starsi, i tym samym stajecie się przykładem dla młodszych pokoleń. Bądźcie dla nich wzorem zachowań, a nie powodem do niszczenia ich własnego życia, przez które gdzieś, kiedyś, mogą to życie sobie odebrać.

Uważajcie na siebie!.

ps. polecam Wam jeszcze bardzo ciekawy film. Idealny na święta i Nowy Rok, aby przemyśleć i podsumować swoje własne życie. Film jest z 2021 roku i nazywa się „Nie żałuj przeszłości” Needle in a Timestack ( wstawiam podlinkowanie, ale gdyby wyrzucili z cda, to może znajdziecie gdzie indziej 😉 ).

Nie żałujcie tego co już było, tylko patrzcie na to co będzie.

Widzimy, słyszymy i czytamy się niebawem :)

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!


Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

Unikat na dnie, czyli co zrobić, kiedy życie jest pełne przeszkód


Prawa autorskie:

Copyright © by rokdlasiebie 2021

www.rokdlasiebie.pl

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *