SERIA PROJEKTOWANIE W ROK [#12] WYGRYWAJ

projektowanie

Dotarliśmy – to ostatni wpis z tej serii. W projektowaniu nie ma znaczenia jak zaczniesz. Ważne jest jak skończysz. Podobnie mówi się o ludziach – nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. Jeżeli najpierw wzbudzasz w kimś zaufanie lub udajesz przed drugą osobą, w rzeczywistości wszystko jest kłamstwem. Kiedy wbijasz na koniec komuś nóż w plecy, ta osoba zawsze będzie pamiętać formę zakończenia znajomości, a nie jej początek. Projekt, również na początku wygląda nijak. Każdy się spieszy, żeby zobaczyć efekty projektowania, nie zdając sobie sprawy, że to proces pracochłonny i niemożliwy do zrealizowania w jeden dzień. Nie jest to nagroda na już (stąd też, projekty mają taką a nie inną cenę. Nie możesz wykonać projektu? Zaproponuj projektantowi rozliczenie godzinowe lub dniówkę jaką płacisz każdemu innemu i zapewnij stanowisko pracy. Zobaczysz ile to trwa i zapłacisz za efekt końcowy po skończeniu). Chcesz wygrywać w projektowaniu? Najpierw zacznij. Kiedy spędzisz przy komputerze godziny, dni, tygodni, miesiące, lata i stworzysz jeden świetny projekt – to wygrałeś/aś pierwszą bitwę. A jak wygrywać nie tylko pojedyncze bitwy, ale każde zlecenie?

Jeżeli chcesz otrzymać ten – ostatni już – wpis z tej serii możesz to zrobić, zapisując się poniżej:

Jeżeli chcesz otrzymywać wszystkie wpisy z bloga na email zapisz się tutaj:


Zapraszam także do obserwowania mojego kanału Youtube i profilu na instagramie. Możesz obserwować profile bezpośrednio z bloga Rok dla Siebie, np. Tutaj:

Twórz społeczność Roku Dla Siebie i zobacz wcześniejsze wpisy z tej serii:

 1. Przygotowania
 2. Nie projektuj jak 20 lat temu 
 3. Nauka to podstawa 
 4. W praktyce, nie w teorii
 5. Nie daj się omamić
 6. Dokładnie organizuj 
 7. Konsekwentnie do klienta
 8. Ceń się mimo wszystko, lub mów, że jesteś amatorem
 9. Uważaj na wrogów
 10. Nie poddawaj się otoczeniu i presji
 11. Pora na konkursy
 12. Wygrywaj

——————————-

Prawa autorskie:

Copyright © by projektanteczka 2021

www.rokdlasiebie.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie czy modyfikowanie treści z tego bloga w formie tekstowej lub audiowizualnej (video) podlega pod prawo karne i będzie egzekwowane. Więcej w zakładce – prawa autorskie, na górze strony głównej.


Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

 • „Unikat na dnie (?)… czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?”

  Może to Ci się spodoba:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *