SERIA METAMORFOZA [#9] PORA DODAĆ AKTYWNOŚĆ – NOWY SPORT

nowy sport

Jak tam plany na majóweczkę? Aktywnie czy biernie będziecie wypoczywać? 🙂 Może nowy sport do nauki to dobry pomysł na majówkę?

Ja pewnie aktywnie. Wszystko będzie zależeć od pogody. Tak czy siak, dzisiaj kolejny wpis z serii sportowej. Dzisiaj nie będę Wam mówić do jakich sportów wracam, bo teraz już takie aspekty zostawiam w tajemnicy, ale dlaczego polecam dodać jakiś nowy sport w życiu.

Nowy sport – czym się kierować przy wyborze sportu dla siebie?

Nie każdy sport jest dla każdego. Nie każdy organizm będzie tak samo znosił daną dyscyplinę sportową i mimo, że wielokrotnie w życiu każdy z nas widział filmy jak wystarczy się zaprzeć, aby coś osiągnąć, tak uważam, że dużo bardziej można coś osiągnąć, jeżeli się to czuje i nie jest to robione na przymus.

Ja nie sięgam np. po sporty wodne, bo nie potrafię pływać. Natomiast kwestie sportów krótkodystansowych, ale szybkich – uwielbiam. Ja w ogóle kocham szybkość w każdym aspekcie życia, więc i moje ulubione sporty mają zawsze nutę szybkości 🙂 Kiedy ktoś zmusiłby mnie do pływania – masakra! To nie przyjemność, tylko kara. Kiedy np. ktoś chciałby się ze mną ścigać na krótkim odcinku po parku – to pierwsza się zgłoszę 🙂 Dlatego i Wy macie takie dyscypliny, które zdecydowanie szybciej Wam wejdą w krew niż inne.

Wybór powinien być pokierowany chęcią nauki i czasem realizacji, ponieważ ważniejsza jest efektywność niż wielogodzinne spędzanie czasu na czymś co nie przyniesie efektu.

nowy sport

Dlaczego warto dodać aktywność do życia?

Po pierwsze dlatego, że chyba każdy na świecie po tym całym ubiegłym roku ma serdecznie dosyć wypoczynku 🙂

Ja akurat nie wypoczęłam, bo wypoczywać będę po śmierci, teraz mam czas na życie, ale zauważyłam że duża liczba osób nie wie co z czasem zrobić. Pandemia pokazała, że życie niektórych osób kuleje, bo skoro wystarczył jeden wirus, aby ich życie stało się nudne, to co dopiero kiedy nie byłoby cywilizacji. Może dlatego kiedyś ludzie umierali w wieku 40 lat, bo tyle mieli wypoczynku i nie wiedzieli co z czasem zrobić, że te 40 lat to był limit wykorzystanych możliwości na atrakcje. 🙂 Teraz dużo osób do 100 lat dochodzi, i do końca swoich dni są aktywni i ciągle pracują. Jak widać nic nie robienie życiu nie służy. Lenie umierają młodo 🙂

Ale żarty żartami. 🙂 Sport pozwoli ten czas zająć. Jest tak dużo fascynujących dyscyplin sportowych, że aż mi by czasu zabrakło na realizacje każdego. Na mojej liście dodatkowych sportów do zrealizowania jest 15 punktów. Gdzie ja te aktywności jeszcze zmieszczę, to nie wiem 🙂 Ale do końca życia mam nadzieję, że zrealizuje 🙂

Jeżeli jesteś osobą, która się nudzi to dlaczego nie znajdziesz sobie zajęcia? Może nowy sport będzie na to rozwiązaniem?

To jak? Który sport Ty wybierasz?

Poprzednie wpisy z tej serii:

A jeżeli nie widziałeś / widziałaś poprzednich wpisów z tej serii to zapraszam. Możesz je przeczytać tutaj:

(#1) Nie myśl – zacznij

(#2) Słuchaj organizmu – zmiana odżywiania

(#3) Efekty po 2ch miesiącach

(#4) Idzie zima – ćwicz, ćwicz, ćwicz

(#5) Nagroda za efekty – Twój cel

(#6) Nowy rok – zimowa kontynuacja

(#7) Efekty po pół roku a zdrowie

(#8) Spacery czas zacząć

 


Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

 • „Unikat na dnie (?)… czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?”

 • Znajdziesz mnie w social mediach


  Prawa autorskie:

  Copyright © by projektanteczka 2021

  www.rokdlasiebie.pl

  Może to Ci się spodoba:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *