kwartał roku – zmiany w postanowieniach

kwartał roku

Dzisiaj kolejny wpis związany z podsumowaniami dotyczącymi zakończenia I kwartału roku. Poruszam to dlatego, że jeszcze nic nie jest przesądzone, aby ten rok był udany. U mnie również nie wszystko poszło jak planowałam. Od początku roku miały pojawiać się regularnie filmy na kanale, miałam rozhulać blogi, a tu? Wszystko dopiero przeniesione na kwiecień/maj. Dlaczego? Ponieważ w styczniu, dowiedziałam się, że księgowa – o której wspominałam w filmach na yt, która zajmowała się księgowością mojej firmy na początku 2020 roku – zadłużyła mnie w ZUSie na 20 tysięcy złotych. Ekstra prawda? Zatem jak realizować postanowienia, aby się udały i jak je zmodyfikować, kiedy życie dokopuje?

Dlaczego postanowienia noworoczne się nie udają?

Od zawsze uważam, że nie mamy wpływu na swoje życie. Możemy jedynie je zaakceptować, przyjąć co daje i wspomóc mu, żeby to życie po prostu było ciekawe. Jednak to co jest przeznaczone, takim właśnie się stanie. 

Moje plany na ten rok nie ziściły się od początku roku. 

– Byłam okradana z wpisów na instagramie, który służył mi do promocji tego co chciałam wprowadzić na rynek – musiałam zablokować instagram i z niego zrezygnować.

– Dostałam informację, że księgowa z premedytacją wpakowała mnie w finansowe problemy – musiałam skupić się maksymalnie, żeby zarobić duże pieniądze podczas pandemii i spłacić długi w ZUSie – o tym będzie film na kanale, już jest nagrany i zaplanowany – tam opowiem o szczegółach tej paskudnej współpracy z księgową, która skończy się prawdopodobnie w sądzie.

– Skupienie na spłacie ogromnego długu uniemożliwił mi rozwój kanału i blogów, wprowadzenie tego co miało pozwolić mi mieć z czego żyć – wszystko legło w gruzach.

– Nie miałam już głowy, aby uczyć się języka obcego, którego miałam się uczyć każdego dnia

– Codzienne ćwiczenia, które planowałam wykonywać mogłam realizować tylko przez kilka dni w tygodniu, bo już nie miałam kiedy

Jak realizować postanowienia

Dlaczego postanowienia się nie realizują?

Inne kwestie, które zaplanowałam na początek roku też się nie udały, ale czy to znaczy, że się załamałam, wpadłam w depresje, poddałam się? 

Nie!

Po prostu zaczęłam myśleć inaczej, bo podobne rzeczy już przerabiałam, a gdybym się załamała, to mijałyby miesiące i lata – a ja nie mam na to czasu 🙂

Mój przykład, to przykład, dlaczego postanowienia się nie udają. Ja mam na to zawsze jedną odpowiedź – nie udają się zawsze przez ingerencje w życie osób trzecich. Sama sobie nie zamarzyłam długu w ZUSie na 20 tys. złotych, tylko wpakowała mnie w to księgowa, która jeszcze brała za to pieniądze (chamka). Nie zażyczyłam sobie tego, żeby być okradaną z pomysłów i treści, bo ktoś sam nie potrafi znaleźć pomysłu na swoje życie. Ja nie zażyczyłam sobie problemów, w których nigdy nie chciałabym się znaleźć. A jednak – znalazłam się w nich.

Co możesz zrobić, aby zmienić swoje postanowienia jeszcze na ten rok?

Wystarczy uznać, że kwiecień to początek nowego roku. Zaplanowanie i rozpisanie raz jeszcze tego, co miało się zrealizować w pierwszym kwartale można przenieść na II kwartał roku – ale już mądrzej, i na bazie minionych doświadczeń z pierwszych miesięcy roku. Kto powiedział, że postanowienia noworoczne muszą zawsze zaczynać się od początku roku? Ja planuje rok na kwartały. Jeżeli któryś kwartał u mnie kuleje, przenoszę te rzeczy na inny. Tak robiłam zawsze.

Każdy kwartał składa się z trzech miesięcy, więc jak nie w jednym miesiącu, to w drugim lub trzecim da rade zrealizować to co się chce. Póki trwa rok, jest czas na realizacje postanowień w danym roku. Ja wiem, że małymi krokami czasami łatwiej jest dojść do wielkich rzeczy i regularne robienie czegoś da większe efekty niż nierobienie niczego, ale jednak nie zawsze jest taka możliwość. Kiedy nie można robić regularnie, to można zadaniowo – od razu. 

Dlatego – czas start!! Nowy rok postanowień czas zacząć 🙂 A jeżeli to Was nie przekonuje, to mnie przekonało zdanie jednego youtubera – Raz Ci się udało? Uda Ci się drugi raz! 🙂 Powodzenia 🙂

 

Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

 • „Unikat na dnie (?)… czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?”

 • Znajdziesz mnie w social mediach


  Prawa autorskie:

  Copyright © by projektanteczka 2021

  www.rokdlasiebie.pl

  Może to Ci się spodoba:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *