SERIA ZAPROJEKTUJ SWOJE ŻYCIE (#9) Praca – zmiany

zmiana pracy
Kiedy już skupiliście się na sobie, udało się przemyśleć plan działania i przeprojektowania swojego życia. Jeżeli zrozumieliście, że najważniejsze jest myślenie o sobie, aby dojść do tego co się chce, lub wyjść z życiowego dołka i rozłożyć skrzydła. Teraz jest moment pomyśleć o zmianie podejścia do pracy, które jest niezbędne do tego, aby szybciej wyjść z problemów i szybciej zrealizować nową ścieżkę życia. Jak się do tego zabrać, i czy zawsze trzeba rzucić pracę, aby zająć się nową? Zmiana pracy, to rozwiązanie na każdy życiowy problem.

Zmiana pracy – jak podjąć decyzję?

Niektórzy będą musieli postanowić, że obecną pracę po prostu trzeba rzucić. Ale uwaga – nie od razu, przyszykujcie się na to przynajmniej a minimum na 3 miesiące przed, a w tym czasie szukajcie czegoś nowego. Zawsze znalezienie pracy z dnia na dzień była problematyczna, ale przy pandemii, nawet znalezienie zleceń do własnej firmy wymaga sporo nagimnastykowania się, a co dopiero mówić o pracy na etat. Ja nigdy nie pracowałam na etat, więc nie powiem Wam jak się do tego zabrać, ale mogę Wam powiedzieć jak znaleźć odpowiednią pracę dla siebie i w jaki sposób zarabiać cały czas, nawet wtedy kiedy ta praca się zakończy.

Po pierwsze czy zawsze trzeba wybierać etat? Czy zawsze otwierać swoją firmę? Nie! Zmiana pracy to nie tylko to. Jest jeszcze jedna opcja – bycie freelancerem. W tym przypadku pracuje się na zleceniach, trzeba samodzielnie organizować sobie pracę, ale praca jest wykonywana na umowach o dzieło i umowach zlecenie, które oczywiście są tylko czasowe. Jednak, jeżeli chce się zakończyć daną pracę w szybki sposób, najpierw warto się takimi zleceniami zabezpieczyć. One pomogą także wyjść szybciej z długów. Zlecenia na umowy o dzieło można wziąć także wraz z etatem. Innym razem można dobrać zlecenia z innego zawodu niż wykonujecie, a prowadzicie firmę. Nie można podpisywać umów o dzieło w wykonywanym zawodzie z PKD firmy, ale nie znaczy to, że nie można dobrać zleceń na umowę o dzieło zupełnie z innych branż niż firmowa.

Bez względu na to, jakby to wszystko wyglądało u Was w życiu, jeżeli jesteście w długach to polecam dobierać pracę a umowach o dzieło, a jeżeli planujecie zmienić pracę, to biorąc zlecenia na umowę o dzieło będziecie mogli poznać różne branże i dzięki nim spróbować sprawdzić się w nowych zawodach. Może to one będą początkiem nowego życia?

zmiana pracy - jak zmienić pracę?

Dlaczego ważne jest przemyślenie zmiany pracy?

Jeżeli coś w Waszym życiu nie działa, a 80% życia jesteśmy w pracy, to warto pomyśleć czy powodem nieszczęśliwego życia nie jest właśnie praca. Kiedy ja podsumowuje swoje życie z lat pierwszej firmy, kiedy robiłam to co kochałam, ale padałam ze zmęczenia na twarz, to mogę powiedzieć jedno – całe moje życie osobiste legło w tym czasie w gruzach. Byłam maksymalnie skupiona na firmie, osiągałam sukcesy, ale nie zabezpieczyłam firmy jak należy i pomówiła mnie na rynku nieuczciwa konkurencja, przez którą firma zaczęła upadać, mimo kolejnego, ogromnego wysiłku. Teraz ona się puszy, że istnieje, ale tak naprawdę istnieje na trupach innych osób – a krzywda innych zawsze powróci. Ja czekam bardzo na tą sprawiedliwość życia i wiem, że się doczekam 😀
Ale wracając do tematu. Co z tego, że robiłam to co kochałam, jak nie miałam równowagi w życiu?

Dopiero teraz uważam, że nauczyłam się tą równowagę zachowywać i nie dam sobie jej odebrać.
Czy wróciłabym do tamtych czasów? Nie, ponieważ skoro tamto życie nie przyniosło mi nic, poza bólem, stratami, utratą zdrowia, poznaniem paskudnych ludzi to naprawdę nie mam za czym i za kim tęsknić, a to pozwala myśleć naprzód, a nie do tyłu.

Dlatego w tym miesiącu spójrzcie na swoją pracę z większą perspektywą i zobaczcie, czy na pewno jest ona taka jak byście chcieli i czy dzięki niej rozwijacie się także w innych życiowych tematach?
A jeżeli potrzebujecie szybko zarobić – polecam szukać zleceń na umowę o dzieło. Nie bójcie się, że czegoś nie umiecie – nauczycie się, ale warto próbować.

Zobacz także wcześniejsze tematy z tej serii:

Zachęcam także do zapoznania się z wcześniejszymi wpisami z tej serii, będą pomocne przy zmianie swojego życia 🙂

 1. Najpierw Plan
 2. Pora na porządki
 3. Definitywne zakończenia
 4. Nie patrz na boki
 5. Skup się
 6. Najpierw Ty
 7. Dalej Ty
 8. I jeszcze raz Ty
 9. Praca – zmiany
 10. Praca – dokańczanie
 11. Praca – wdrażanie
 12. Praca – pierwsze efekty
 13. Praca – Nowy Ty

Widzimy się, tzn. czytamy, w kolejnym miesiącu 🙂

————————————————

Zapraszam po więcej przemyśleń:
—————————————————

Prawa autorskie:

Copyright © by projektanteczka 2021

www.rokdlasiebie.pl

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *