SERIA KUPUJ Z GŁOWĄ [#2] LICZ

jak liczyć pieniądze

Dzisiaj kolejny wpis z serii kupuj z głową. Jest on wynikiem faktu, że dużo ludzi nie lizy swoich pieniędzy, a przez to wydają na coś co nawet jak jest zbędne – kosztuje za dużo. W trakcie pandemii dużo osób popadło w problemy finansowe, a ja mogłabym powiedzieć nawet, że 90% osób – większość się jednak do tego nie przyznaje. Kto ma niby taką odwagę, żeby powiedzieć – aha, wpadam w tarapaty finansowe. Dlatego dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami rozwiązaniami, które ja sama odkryłam kiedy byłam w najgorszej sytuacji życiowej. I mimo, że wcale dużo nie wydaje i nie wydawałam (wydatki firmy są już wystarczającym obciążeniem), to uznałam, że zwrot pieniędzy na konto, albo zakupy z dostawą do domu (które wychodzą taniej niż te robione w sklepach stacjonarnych), to dobra metoda nie tylko na oszczędności, ale także i przyzwyczajenie, że można kupować taniej, a przy tym szybciej i dłużej pieniądze zostają w kieszeni.

Jak liczyć pieniądze, czyli miejsca, gdzie można zarobić i oszczędzać na wydawaniu?

 

Jeżeli i Wy poszukujecie promocji na produkty, formę tańszych i wygodniejszych zakupów lub zwrot części wydatków na konto – zapraszam Was na te strony:

 
 1. refunder pozwala dokonywać zwrotu wydatków, a po uzbieraniu konkretnej kwoty pieniądze można wypłacić na swoje konto. Refunder jest podłączony do wyszukiwarki, więc strony, które są partnerami marki (i nie tylko) automatycznie oznaczane są jako możliwość zrobienia zwrotu gotówki po dokonanych zakupach.

 2. auchandirect – Czy forma stacjonarna czy z dojazdem do domu, muszę przyznać, że już wielokrotnie udowodniła mi, że marka auchan to ogromne oszczędności.Ja mieszkam sama. Nie przejadam jedzenia, więc moje miesięczne koszty na jedzenie to ok. 150,00zł. Kiedy kupuję w auchan, stacjonarnie wydaje niecałe 100,00zł miesięcznie, a w przypadku sklepu online z dowiezieniem do domu – 150,00zł maksymalnie. Poza jedzeniem kupuje także inne rzeczy w tych zakupach, ale jedzenie z tych zakupów wystarcza mi na cały miesiąc życia. Kiedy chodzę do innych sklepów, np. Biedronki, która niegdyś była uważana za najtańszą, moje miesięczne wydatki na jedzenie wynoszą 300-400zł. (Ja, sama, jedząca jak okruszek mam na jedzenie wydawać 300,00zł i to jest w dodatku bardzo jałowe jedzenie? – never!). Tak, kiedy sprawdziłam tą zależność uznałam, że nie tylko Auchan oferuje mi w asortymencie dużo więcej rzeczy do wyboru, tak zawsze płacę tyle ile trzeba. Biedronka zapewnia bliskość lokalizacji, ale już moje wydatki są w niej bardzo obciążone. Każdy wybiera co lubi, ale ja lubię wydać pieniądze na coś sensownego, a nie jedynie na jedzenie.

 3. allegro – ojj, ile razy Allegro uratowało mi życie. Każdy produkt, który kupiłam na allegro okazał się być dla mnie nie tylko korzystny finansowo, ale także trafiony w punkt. Tylko raz produkt wcale do mnie nie dotarł, ale sklep zwrócił pieniądze i było po sprawie. Z allegro nie zrezygnuje chyba nigdy. Mam do nich sentyment, chciałabym sama na nim sprzedawać, więc uważam, że jest to jedna z najlepszych polskich platform, jaka została kiedykolwiek wymyślona – integracja sklepów online i nie tylko w jednym miejscu.

 4. planet plus – Tutaj jestem od niedawna, ale Planet Plus działa podobnie jak refunder. Taka jest jednak między nimi różnica, że zakupy ze zwrotna prowizją przez planet plus trzeba robić przez stronę, a przez refunder nie – tak jest przynajmniej u mnie. Refunder automatyzuje wszystko samodzielnie, planet plus przez stronę, ale czy tak czy tak, zakupy ze zwrotem kosztów są zdecydowanie bardziej zadowalające niż bez 🙂

 5. lety shop – Działa tak samo jak refunder i również zawiera wtyczkę, która automatyzuje cały proces powrotu gotówki z zakupów. Można swobodnie śmigać po internecie, robić przedświąteczne zakupy, a później otrzymywać z tego zwrot.

 
 

I pomyślcie sobie, że z każdego zakupu wracają do Was pieniądze, które po czasie możecie wydać na kolejne zakupy lub prezent marzeń dla siebie 🙂 Czyż to nie jest wspaniałe 😀

Mnie tego wszystkiego nauczyła trudna sytuacja życiowa, ale nawet jeżeli sami takiej nie posiadacie, to dlaczego macie nie skorzystać na możliwości obniżenia swoich kosztów?

Ja jak na razie jestem zadowolona. 

Dajcie znać, czy też korzystacie z takich portali, aplikacji, które pomagają Wam oszczędzać i przeliczać swój budżet.

 

Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

 • „Unikat na dnie (?)… czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?”

 • Znajdziesz mnie w social mediach


  Prawa autorskie:

  Copyright © by rokdlasiebie 2020

  www.rokdlasiebie.pl

  Może to Ci się spodoba:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *