SERIA PROJEKTOWANIE W ROK [#1] PRZYGOTOWNIA

projektowanie w rok
Tak jak mówi mój pseudonim – projektowanie to mój żywioł 🙂
Projektanteczka powstała z chęci podzielenia się z innymi informacjami jak zaprojektować swoje życie od początku, kiedy to moje życie popadło w ruinę i musiałam wszystko zbudować od początku. Nazwa jednak jest kompatybilna z tym co robię i robiłam na co dzień. Z zawodu jestem architektem krajobrazu z zamiłowaniem do architektury, z poszerzeniem kwalifikacji o projektowanie wnętrz i z pasją do projektowania wzornictwa, elementów produktów przemysłowych, ubrań i wszystkiego co zaprojektować można 🙂 Mój umysł kipi od pomysłów, więc odnajduje się we wszystkich dziedzinach, w których można projektować, i co najlepsze, ten umysł potrafi projektować tak, aby było to realne do wykonania. Stąd też, w tej chwili mam 16 własnych marek, z których 8 funkcjonuje, a 8 będzie funkcjonować w pełni do końca tego roku. I czy są to marki projektowe – nie 🙂 i w tym rzecz. Teraz projektuje wszystko, kiedyś tylko krajobrazy. Teraz mogę wykazać się w różnych dziedzinach życia, kiedyś tylko w jednej. Stąd też mogę śmiało mówić jak wyglądają procesy projektowe w różnych dziedzinach życia, i nie zawsze są to dziedziny stricte architektoniczne (chociaż akurat na nich się tu skupimy).
Mimo, że nie miałam poruszać tematów projektowych, ponieważ po upadku pierwszej firmy i przez lata słuchaniem tylko tego, że jestem projektantką (halo, halo, jestem też człowiekiem z innymi pasjami 🙂 ) miałam dosyć, że każdy wkładał mnie w łatkę – projektanta, a moje życie i spojrzenie na życie nie miało dla nikogo znaczenia. Podobnie mają zawody architektoniczne, prawnicy, lekarze. Chociaż nie wiadomo jak wiele pasji by nie mieli, każdy odzywa się do nich, jakby 24/7 wykonywali swój zawód. Jest to naprawdę męczące. Projektowanie w rok to seria, która ma podsumować moje dotychczasowe życie projektowe.
Ta seria jest tylko wstępem do pełnego, odpłatnego kursu projektowania, który niebawem będzie do kupienia w moim jednym ze sklepów internetowych. W kolejnym miesiącu opublikuje w tej serii link do zakupu, dla tych, którzy pragną otrzymać bardziej skondensowaną i poszerzoną wiedzę – jak projektować.
Ta seria jest dla tych, którzy marzą o projektowaniu. Opowiem w niej czy warto iść na studia, czego się na nich spodziewać, na jakich ludzi się natrafia i jak to wszystko wygląda od podszewki.
Co będzie potrzebne na start?
– Dużo zapału
– Otwartość na przyswajanie wiedzy
– Bardzo dużo siły do pracy
– Chęć nauczenia się oprogramowania (pamiętaj, nie projektujesz już ręcznie – jeżeli tak chcesz – będziesz tracić zlecenia)
A tak poza tym?
– dobry sprzęt komputerowy – i nic więcej.
Bez komputera jest bardzo trudno i wydłuża się czas przygotowania zlecenia.
Dlatego jeżeli brak Ci komputera, przez ten miesiąc pomyśl jak w inny sposób możesz nauczyć się projektowania na poziomie XXI wieku, aby później klienci chcieli je kupować kiedy będą robić castingi na projektantów i zaczniesz rywalizować (nawet o tym nie wiedząc) z innymi projektantami, którzy pracują na najnowszym oprogramowaniu.
Zawód projektowy jest bardzo kosztownym zawodem i nie zawsze przekłada się finansowo na te koszty, ale o tym wszystkim dowiesz się w dalszej części tej serii i w kursie, który podlinkuje do zakupów w przyszłym miesiącu.
Jeżeli do tej serii będziecie mieć jakiekolwiek pytania – możecie zadawać je tutaj. Postaram się rozwiać je albo w odpłatnych ebookach, albo w dalszych wpisach z tej serii.

Prawa autorskie:

Copyright © by projektanteczka 2021

www.rokdlasiebie.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie czy modyfikowanie treści z tego bloga w formie tekstowej lub audiowizualnej (video) podlega pod prawo karne i będzie egzekwowane. Więcej w zakładce – prawa autorskie, na dole strony głównej.

Może to Ci się spodoba:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *