SERIA NOWA FIRMA W ROK [#1] PRZYGOTOWANIA

jak założyć firmę
 

SERIA FIRMA W ROK

[ #1 / 12]
PRZYGOTOWANIA

W tej serii nie będę przedstawiać Wam swoich działań w biznesie, ponieważ już ją prowadzę. Ta seria jest dla tych wszystkich, którzy planują lub marzą o rozpoczęciu swojej działalności i będzie to działalność jednoosobowa lub spółka, w której główną i jedyną osobą prowadzącą ten biznes będziecie tylko Wy. W takim przypadku to od Was wszystko będzie zależeć i to dla Was kierowana jest to seria, ponieważ przygotowuje przez rok do tego, co będzie czekać Was we własnej firmie. Jak założyć firmę i zrobić to dobrze, aby przyciągnęła klientów od samego początku?
 
Od czego zacząć:
1. UWAGA – NIE OD ZAKŁADANIA FIRMY!
Tak, pierwszym krokiem wcale nie jest założenie firmy. Ten krok nastąpi dopiero za ok. pół roku.
Dlaczego? Dlatego, że na działania, które będą wcześniej, przy działalności nie będziecie mieć już czasu. Wtedy trzeba sprzedawać i zarabiać a nie opracowywać oferty, tworzyć produkty, usługi, grafiki, reklamować się a jeszcze przy tym wykonywać pracę, kiedy pojawią się zlecenia. Jeżeli założycie firmę bez przygotowania (i to wcale nie finansowego), sami zobaczycie ile będziecie mieć na głowie i na co zabraknie Wam czasu.
 
2. WYBIERZ BRANŻE
Właśnie. Branża jest najważniejsza. Usługi czy produkty? Na rynek lokalny, regionalny czy globalny? W wyuczonym zawodzie czy czymś co Was ciekawi? W czymś co znacie, czy w czymś zupełnie nowym? Ta decyzja będzie kluczowa i jak już nie raz wspominałam – 100 razy zastanówcie się czy wybrać to co się kocha, bo przestaniecie to kochać – to gwarantowane.
 
Jak założyć firmę
 
3. WYPISZ CO CI BĘDZIE POTRZEBNE
Najpierw ważne są sprzęty, koszty na potrzebne produkty lub reklamę, kwestie biurowe, usługi, które trzeba będzie zlecić – prawnik, księgowa. Zaczynać można bez nich, ale kiedy otworzy się już firmę jak wszystko będzie przygotowane, to właśnie one spowodują, że rozwój firmy przyspieszy lub będzie zablokowany. Warto to przemyśleć, ale nie pod względem, aby pokazać się przed innymi, ale tak realnie wypisać czego potrzeba i nie robić zbędnych kosztów. Nie warto inwestować zbyt dużo, chociaż każda księgowa mówi, żeby robić koszty bo będzie mniejszy podatek. Jednak jeżeli nadzoruje się swoje finanse to się wie, że trzeba naprawdę sporo zarobić, aby ten podatek wyszedł. Na początku działalności czasami ledwo można zarobić na koszty ZUS, a co dopiero na podatek, więc trzeba się na wszystko wcześniej przygotować.
 
I na ten miesiąc to tyle. Jak już będziecie wiedzieć co robić i zaczniecie czytać, czytać i czytać o branży w jaką chcecie wejść w kolejnym miesiącu będzie już zdecydowanie więcej konkretów.
Zapraszam zatem na tą serię za miesiąc 15 września 🙂
A jeżeli chcecie poznać więcej biznesowych tematów – zapraszam na swój kanał projektanteczka, i do sklepu Rok Dla Siebie 
 

Inne wpisy z tej serii:


Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

 • „Unikat na dnie (?)… czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?”

 • Znajdziesz mnie w social mediach


  Prawa autorskie:

  Copyright © by rokdlasiebie 2020

  www.rokdlasiebie.pl

  Może to Ci się spodoba:

  3 komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *