Co mnie nie zabije – to da mi czas na regeneracje!

co mnie nie zabije
 
Dzisiaj na facebooku odpowiedziałam na komentarz Pana, który napisał, że już w życiu nie ryzykuje, bo jego firma, po 3 latach splajtowała, został z długami, mimo, że harował po 16 h dziennie, stracił zdrowie, zostawiła go dziewczyna. Napisał, że szuka teraz dobrze płatnej pracy i nie wie jak wyjdzie z długów. To jedna z historii, która opowiada, że to co mnie nie zabije to…
 

Co mnie nie zabije to da mi czas na regeneracje, czyli jak się powoli podnosić

Odpowiedziałam mu, że traci czas na szukanie. Jeżeli założył firmę to znaczy, że jest przedsiębiorczy i żeby zastanowił się, co poza branżą, którą się zajmował potrafi robić. Jak to odnajdzie niech działa jako freelancer na umowach o dzieło i zlecenie – szybko wyjdzie z długów i jeszcze otworzy drugą firmę, bo ja właśnie tak zrobiłam.
Moja druga firma składa się z 16 marek. O wielu chciałabym Wam powiedzieć, ale na plecach mam nieuczciwą konkurencję, która chodzi za mną krok w krok, przez co nie mam pewności czy już nie dotarła do tego bloga. Kiedy przyjdzie pora, pochwalę się nimi. Nie wszystkimi, ale połową, abyście też mogli z nich korzystać. Dlaczego tak? Dlatego, że muszę mieć coś w zapasie, kiedy spotkałaby mnie sytuacja sprzed lat.
 
Dzisiaj podaje ten przykład, abyście pamiętali, że bez względu na sytuacje życiową w jakiej się znajdujecie i jak ogromnych ciosów nie doświadczycie, podniesiecie się. 
 
Popularne jest zdanie: „Co mnie nie zabije – to mnie wzmocni”, a ja dodaję: „Co mnie nie zabije to da mi czas na regeneracje….” a dalsza część tego zdania …”a wtedy masz prze…je…bane”

co mnie nie zabije, to da mi czas na regeneracje
 
Druga część głównie odnosi się do tych, którzy byli przyczyną upadku, łez, nieszczęścia, rezygnacji, ale dwa pierwsze człony tego zdania pokazują, że czas musi upłynąć, czy się tego chce czy nie.
Trzeba najpierw przejść wypalenie i rezygnację, aby później znaleźć rozwiązanie i zacząć działać.
 
Wstaje się silniejszym. Problemy, które się pojawiają i są gorsze niż te pierwsze, przestają mieć znaczenie. Człowiek podchodzi do nich już obojętnie. Są, będą, nie znikną, nikt w nich nie pomoże.
 
Dlatego jeżeli musicie – regenerujcie siły! Zróbcie krok do tyłu. Jeszcze przyjdzie czas na skok tygrysa! 🙂
Kto z Was podnosi się po upadku właśnie teraz?

Kup i przeczytaj moje autorskie ebooki

Unikat na dnie, czyli co zrobić kiedy życie jest pełne przeszkód?


Znajdziesz mnie w social mediach


Prawa autorskie:

Copyright © by rokdlasiebie 2020

www.rokdlasiebie.pl

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *