Tenis i squash – warto czy nie?

W latach młodości grałam w tenisa. Musiałam niestety zrezygnować z tej ukochanej przeze mnie pasji, bo w tym samym czasie zmieniono mi plan lekcji i w żaden sposób nie mogłam tej pasji dalej rozkręcać. W dorosłym już życiu poczułam także pasję do squasha. Mimo, że squash jest raczej grą zespołową, to widziałam niezłych wymiataczy w tej dyscyplinie. Jest to idealna gra, kiedy potrzebujemy naprawdę się wyżyć, i uważam, że to jest lepsze rozwiązanie niż worek treningowy. Pokochałam squasha tak jak tenis i mimo tego, że nie mogę jeszcze ponowić tych pasji w swoim życiu, to dążę do tego, aby znowu zacząć grać.

Oba zawody różnią się nieco od siebie. 
Dla mnie tenis jest zdecydowanie bardziej „otwarty” na świat. Można grać w niego i latem, i zimą, nie tylko w zadaszonym miejscu. Squash wymaga już pomieszczeń zamkniętych, bo liczy się tu również punktacja związana z uderzeniami o ściany. Jest to zatem idealny zamiennik, albo dodatkowa pasja na rozwój i ruch w zimie.

Oto co ja bym wybrała i co wybiorę kiedy w przyszłym roku powrócę do gry (mam nadzieję, że ten plan mi się uda 🙂 )
Moje propozycje wyposażenia, wybierając grę w tenisa:

1. własna rakieta do tenisa. Oczywiście, aby zobaczyć czy ta pasja będzie na dłużej, przy pierwszej grze można rakiety wypożyczyć, ale na dłuższą metę, swoja własna rakieta jest zdecydowanie bardziej opłacalna i łatwiej ją wyczuć.

2. zestaw piłek do tenisa, które dla wygody niektórzy jeszcze podpisują, aby stale mieć swój własny zestaw

5. torba na wszystkie rzeczy lub/oraz torba na rakietę do tenisa

Propozycje wyposażenia wybierając grę w squasha:

1. rakieta do squasha

3. buty halowe – aby nie rysować powierzchni parkietu do squasha

To są podstawy, aby wygodnie, dobrze i długofalowo stworzyć z tenisa i squasha swoją codzienną pasję.
Jeżeli ja miałabym odpowiedzieć czy warto? Uważam, że warto. A jak ktoś z Was nie wie czy sport się spodoba, dobrze jest wykupić pierwszą lekcję z instruktorem, poznać podstawy i zobaczyć czy to faktycznie będzie sport dla Was. Wtedy potrzebne wyposażenie sprawdzi się w każdym kolejnym dokształcaniu się w tych niezwykłych sportach. I nie obawiajcie się, jeżeli jesteście sami. Samemu też można grać – w oba sporty, a zawsze znajdą się ludzie, którzy chętnie z Wami zagrają.

Gracie w tenisa czy squasha, albo graliście kiedyś? Co uważacie na temat tych sportów?

Może to Ci się spodoba:

Jeden komentarz

  1. Jeśli chodzi o squasha to moim zdaniem jak najbardziej warto jest się zainteresować tym tematem. Na pewno możecie zagrać w niego w tym klubie http://mabozoneclub.pl/ i jeśli chcielibyście spróbować polecam wam do nich zajrzeć. Na prawdę warto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *