Fitness we własnym domu – jak zacząć?

Kiedy zaczynałam o siebie dbać, zaczynałam w różny sposób. Była siłownia, było vaculine, dzięki któremu miałam stracić obwody w nogach, a ostatecznie był własny dom.
I tak właśnie skończyło się, że teraz ćwiczę tylko w domu. Po pierwsze dlatego, że cenię sobie wykorzystanie dnia do maksimum, a przejazdy do siłowni, kąpiel i powrót do domu, wraz z ćwiczeniami, to spora strata czasu, a ponadto jest to dla mnie oszczędność pieniędzy i brak obaw – co kto sobie pomyśli.
Zdecydowanie wolę ćwiczyć w pojedynkę, sama, wysilać się samodzielnie, sapać i widzieć swoje własne efekty. Nie słuchać jak ktoś „uważa lepiej” jak „powinno się” ćwiczyć ani jak kto krytykuje fakt, że to ja chce zmienić swoją figurę i życie.
W domu, we własnych czterech ścianach, szczególnie wtedy kiedy zostaje się w domu bez nikogo, jest to najlepszy czas na ćwiczenie i zadbanie o siebie.
Jeżeli też zastanawiacie się jak zacząć – dom jest najlepszym wyborem i wcale nie potrzebujecie na początek żadnych specjalnych przyrządów. Dzisiaj właśnie pokazuje Wam co jest potrzebne jak zaczynacie. Ja ćwiczę nawet w skarpetkach lub na boso, bo jest mi zdecydowanie wygodniej, ale jeżeli Wam nie będzie to odpowiadać, to do tej listy możecie dobrać również odpowiednie dla siebie buty. 
A co do ćwiczeń – nieprzerwanie trwam przy ćwiczeniach Ewy Chodakowskiej – skalpel i killer to moi ulubieńcy. Najszybsze efekty, najlepsze oczekiwania i rezultaty związane z wysiłkiem.

Co jest potrzebne do ćwiczeń w domu, jeżeli dopiero się zaczyna:
Dajcie znać w komentarzu co jeszcze byście do tej listy dobrali i czy też ćwiczycie w domu?

Może to Ci się spodoba:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *