Moda plażowa w te wakacje, czyli jaki strój kąpielowy wybrać?

Rok szkolny oficjalnie skończony, i mimo tego, że w dorosłym życiu nie odczuwa się nadchodzących wakacji tak znacząco jak dawniej – kiedy chodziło się do szkoły (a to już dawno za mną 🙂 ) – to jednak czerwiec zawsze kojarzy się z początkiem nadchodzących upalnych dni i wakacji.
Już za dwa dni, dokładnie 22 czerwca, rozpoczyna się oficjalnie Pierwszy Dzień Kalendarzowego Lata, więc wraz z nim można świadomie i w pełni szykować modne wakacyjne stroje kąpielowe, które będą najczęściej użytkowanymi strojami na wakacyjnych wyjazdach.
Plaże w nadmorskich kurortach, plaże przy jeziorach i rzekach, a nawet wyjazdy w ciepłe kraje nad ocean łączą w sobie jedno – możliwość wyglądania zjawiskowo nawet wtedy kiedy mamy na sobie tylko strój kąpielowy. 
Czerwiec w tym roku pokazał, że upały mogą Nas czekać całe lato i warto się ich spodziewać.
Jeżeli plany wakacyjne nie są powiązane z wyjazdami zagranicznymi, to nie będzie powodów do żalu, kiedy obecne upały będą towarzyszyć Nam przez całe wakacje właśnie w Polsce. Jest to zatem okazja, aby w pięknym stroju pokazać się wśród znajomych czy na urlopie i wyglądać każdego dnia jak z okładek magazynów.
Asortyment i kroje współczesnych strojów kąpielowych są tak wyjątkowe, że każdy dopasuje idealny strój dla siebie. 
Ja sama mam wiele upatrzonych, które zmieniałabym w zależności od okazji. Są to zarówno stroje dwuczęściowe, które w niektórych wersjach można nosić także do krótkich spodenek czy spódnicy i dzięki temu można być zawsze przygotowaną na szybki wyjazd za miasto.

Jestem także zachwycona strojami jednoczęściowymi, które wyglądają tak nowocześnie i elegancko, że od razu wyobrażam w nich siebie na jakimś wieczornym spotkaniu przy basenie, a nawet w trakcie wypoczynku w spa, jacuzzi czy także jako część codziennego stroju. Ich krój jest często tak interesujący, że wielokrotnie mogą zastąpić klasyczną bluzkę, a raczej być jak body otoczone dodatkami.
Stroje kąpielowe to jednak nie jedyna plażowa garderoba, którą warto mieć w swojej szafie, a raczej walizce, która będzie wypełniona wszelkimi dodatkami na miłe spędzenie wakacji. Warto przed wakacyjnym wyjazdem przygotować torbę plażową, która pozwoli zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy na plaże, jak ręczniki, kremy, coś do picia czy klapki na zmianę oraz kilka plażowych sukienek, które sprawdzą się wieczorami przy zachodzącym słońcu lub będą uzupełnieniem stroju kąpielowego, kiedy w przerwie od plażowania skosztuje się wakacyjnego posiłku.

  

Zwiewne i ażurowe dodatki zasłonią części ciała kiedy będzie się spacerować wśród plażowych sklepów czy sklepików, ale nadal podkreślony i widoczny pozostanie strój kąpielowy, którego aż żal latem zakrywać. To właśnie w wakacje jest największa i najdłuższa okazja korzystania z możliwości tworzenia lekkich, plażowych stylizacji, której jakość, materiał i kroje będzie podkreślać pojawiająca się z każdym dniem opalenizna. Do tego srebrne i złote dodatki, tatuaż zmywalny mieniący się w słońcu, kapelusz i super buty, i już możemy się poczuć, że jesteśmy w pełni wystrojone.
Tak niewiele potrzeba, aby poczuć się jak przysłowiowy „milion dolarów” i to wszystko za sprawą wyboru idealnego dla siebie stroju kąpielowego.
W młodości zawsze nosiłam stroje dwuczęściowe w połączeniu z codzienną garderobą. Dobierałam do góry ze stroju odpowiednią spódnicę, do tego na wieczór lekką ramoneskę czy bluzę zapinaną i cały dzień w stroju kąpielowym był nie tylko wygodny i przewiewy, ale także stylizacja ze strojem jest jedyna w swoim rodzaju. W tym roku też planuje takie zestawienia, bo nawet w samym centrum miasta stylizacja na bazie stroju kąpielowego wygląda lekko i wakacyjnie. A jak mówią słowa piosenki Majki Jeżowskiej: „wakacje, wakacje, bo wakacje są od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego” , więc warto bawić się nie tylko w życiu, ale bawić się także modą w ten wakacyjny czas 🙂
Ja uwielbiam kolory, bo z tym kojarzy mi się lato, a ponadto zawsze staram się sięgać po kolorowe stylizacje. Jednak białe dodatki kiedy jestem opalona często są dopełnieniem wszystkiego i jakoś nigdy nie mogę sobie bieli w lecie odmówić.
A jakie Wy stroje wybieracie najczęściej, jakie kolory strojów kąpielowych wybierzecie w tym roku i czy wolicie stroje jednoczęściowe czy dwuczęściowe? 
Dajcie znać w komentarzu czym chcecie się wyróżnić w te wakacje dobierając stylizacje i modę plażową. Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów na siebie.

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *