Jak się przekonać do picia wody?

Kiedyś nie mogłam znieść smaku wody, a teraz znalazłam na nią sposób.

Jak to zrobiłam?

Zacznę od tego, że nie tylko ja mam awersje do wody. Wiele osób nie może znieść smaku wody, chociaż każdy z Nas składa się z wody i wie, że bez niej nie przeżyjemy.
Różne smakowe płyny mają zastąpić czystą wodę, ale nie są one tak zdrowe i nie wpływają tak bardzo na zmiany w organizmie jak właśnie czysta woda. 
Co zrobić żeby nie stracić majątku na wodach mineralizowanych i jak przyzwyczaić się do smaku wody pijąc ją nawet z przyjemnością? Oto mój mały sposób.
Po pierwsze nie kupuje wód mineralnych, chyba, ze jestem poza domem. Jednak z tego względu, że moja praca jest w dużej mierze oparta na pracy zdalnej, w domu, to mogę wodę przygotowywać sobie sama.
Zagotowaną i ostudzoną wodę, przelewam do żaroodpornych butelek, które następnie zamykam i wstawiam do lodówki. Dzięki temu, mam zawsze czystą, zimną, przegotowaną wodę, która taka chłodna smakuje orzeźwiająco i pobudzająco. Smak zimnej wody przed jedzeniem czy w trakcie i po ćwiczeniach nie zastąpi żadnej innej i łatwiej się do niej przyzwyczaić.
Ponadto wkrojenie limonki czy cytryny nieco poprawi jej smak, więc jest to dodatkowy sposób na przyswojenie smaku i picie ponad 2 litrów dziennie.
Kiedyś wody piłam bardzo mało, teraz staram się wypijać dwa litry dziennie. 
Kiedy pije się wodę można zauważyć zmiany w wyglądzie. Poprawia się skóra, cera, wydolność organizmu, chudnie się, lepiej się myśli i ma się lepsze samopoczucie. Wiem coś o tym, bo to wszystko poprawiło się u mnie jak zaczęłam pijać wodę. Nie mogłam przez lata się do niej przemóc więc szukałam wszelkich sposobów. W ten sposób woda, którą pije najlepiej mi smakuje i najlepiej przyswajam ją przez swój organizm. 
Jeżeli zatem też macie problem z piciem wody, to polecam moje metody – zimna woda z lodówki, do tego dodana cytryna i 2 litry wody będą wchodzić bez problemu. Już po regularnym stosowaniu, nawet po tygodniu będziecie mogli zobaczyć pierwsze efekty wpływu wody na Wasz organizm. 

Kto z Was ma problem z piciem wody? Jakie sposoby znaleźliście na picie w swoim wykonaniu? A może picie wody przychodzi Wam z łatwością i nigdy nie mieliście z tym problemu?

Może to Ci się spodoba:

2 komentarze

  1. Nie mam problemu z piciem wody, najczęściej jednak sięgam właśnie po zimną wodę z limonką lub cytryną. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *