dokończ zdanie – Gdybym wygrał / wygrała milion…Co wtedy? 

Każdy marzy o milionie, więc załóżmy, że go masz? I co wtedy? 
Jak dokończysz to zdanie? 

Może część z Was jest ciekawa co ja bym zrobiła z taką sumą. Projektantka z głową pełną pomysłów, która przeżyła w życiu nie jedno trudne zdarzenie i przeprojektowała całe swoje życie i ciągle je przeprojektowuje, bo jeszcze nie doszłam do tego co chce.


Kiedy wygrałabym milion (i podkreślam – wygrała a nie zarobiła, bo to dwie inne sprawy) najpierw kupiła bym kilka nieruchomości (Około trzech, bo w milionie złotych zmieszczą się tylko kawalerki lub mieszkania dwupokojowe za ok. 250 tys. złotych). Nie ulokowałabym tych pieniędzy na koncie, bo wartość pieniądza jest zmienna, a zakup nieruchomości to lokata kapitału.
Oczywiście trzeba byłoby je urządzić, ale tym zajęłabym się później, bo znając rynek wykonawców, zmarnowaliby mi czas życia przynajmniej na rok, ciągle żądając gotówki, a jednak wolałabym wykorzystać resztę na inne sprawy.

Za część pieniędzy zakupiłabym samochód, którego bardzo, ale to bardzo mi teraz potrzeba, aby czuć się w pełni wolna i niezależna, oraz sprzęty komputerowe i fotograficzne, aby jakość moich stron się podniosła i abym wygodniej mogła pracować niż na już zużytym sprzęcie.
Zainwestowałabym także w swoje marki, bo co jak co, ale to one podniosłyby wartość mojego dalszego życia.
I koniecznie pojechałabym zwiedzać świat !
Część przeznaczyłabym na nowe ubrania, kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne i zakupy do domu, a część ulokowała na pokrycie rocznych opłat za zakupione nieruchomości.

Wiedząc o tym, że milion w obecnych czasach to bardzo mało, zapewne już nie wiele po tych inwestycjach by mi zostało, ale fakt, że ulokowałam gotówkę w nieruchomościach pozwoliłby mieć pewność, że w razie jakichkolwiek życiowych problemów czy potrzeby zorganizowania dużej gotówki, sprzedaż nieruchomości byłaby najlepszą opcją na ponowne wprowadzenie gotówki do obrotu.


Jestem ciekawa jak Wy zagospodarowalibyście wygrany milion złotych. Odpowiedzcie zatem na pytanie w komentarzu: Gdybym wygrał / wygrała milion…

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *