mapa marzeń – jak ją zrobić?

Czy wiecie czym jest mapa marzeń? 
Po co się ją robi? Czy warto? 
I jak się do tego zabrać? 

Mapa marzeń, to graficzne zilustrowanie Naszych marzeń. Kiedy wypisujemy na kartce określone marzenia, mogą Nam one umknąć w ogromie innych zapisków. Mapa marzeń, jest wykonywana ręcznie i powinny się na niej znaleźć wszystkie marzenia, które chcemy, aby się spełniły w tym roku. Mapę marzeń powinno się zrobić wraz z pierwszym Nowiem Księżyca w Nowym Roku, jednak ja uważam, że trzeba mieć do tego po prostu nastrój. Należy ją bowiem robić w przyjaznej relaksującej atmosferze, aby nasze marzenia były faktycznie prawdziwe, a nie zagłuszane przez innych ludzi. Mają być w pełni Nasze. 
Ponadto kiedy robi się mapę marzeń przy smutnym bądź niekorzystnym nastroju, cały rok i codzienne na nią spoglądanie będzie przypominać nie te marzenia, a smutny czas, w którym ją robiliśmy. Coś o tym wiem. Raz taką mapę stworzyłam kierując się tylko dniem wartym do jej zrobienia i cały rok odczuwałam wraz z nią smutne emocje. Teraz kieruje się intuicją. Skoro intuicja mi mówi – zrób dzisiaj mapę marzeń – to jest to najlepsza pora dla mnie. Indywidualnie dobrany plan realizacji marzeń. 

Do mapy marzeń należy przygotować: 
1. kartkę (ja zawsze przygotowuje A3, bo co roku mam ogrom marzeń do zrealizowania, później ją składam na pół i tylko ja znam jej zawartość. )
2. wcześniej powycinane zdjęcia z gazet lub zdjęcia wydrukowane z komputera, które pokazują w pełni wszystkie marzenie 
3. klej i nożyczki, 
4. pisaki, aby móc dopisać brakujące treści 

W kwestii układania zdjęć z marzeniami, są różne szkoły. Jedni układają marzenia zgodnie z tzw „kołem życia” inni z podziałem na 'siatkę Bagua”, a ja najzwyczajniej rozkładam wszystko tak, aby utworzony kolaż pokazywał nie tylko moje marzenia, a kartka pozwoliła ująć wszystkie wycięte obrazki, ale przede wszystkim tak, jak podpowiada mi serce. Dla mnie cel mapy jest bowiem jeden – pamiętać o czym się marzy w danym roku, dążyć do pomocy w realizacji tych marzeń, a na koniec roku sprawdzić czy się sprawdziły i ile z nich się zrealizowało. 


Część z nich życie zweryfikuje i w kolejnym roku część naszych marzeń już nie będzie kontynuowana, a część trzeba będzie przesunąć na realizację na kolejny rok. 

Mi osobiście tylko raz udało się zrealizować pełną mapę marzeń w przeciągu roku. Sprawdziło się z niej wszystko. W mapie, którą robiłam w 2018 roku spełniły się tylko 3 rzeczy z około 50 przynajmniej, ale daje jej jeszcze szanse realizacji. Widocznie duże marzenia muszą mieć więcej czasu. 🙂 

Robiliście lub robicie w swoim życiu mapy marzeń? A może będzie to Wasz pierwszy raz w tym roku? 

Zróbcie, zobaczycie jaka to frajda i jakie uczucie, kiedy zobaczy się swoje marzenia, wszystkie jedno obok drugiego na jednej kartce papieru. Ma się wtedy poczucie radości, mimo, że jeszcze się nie zrealizowały.

Może to Ci się spodoba:

Jeden komentarz

  1. Zapatrzyłam się na piękne zdjęcia, ja mam mapę marzeń w telefonie.
    Ogólnie bardzo interesują mnie tematy ziołolecznictwa i to mój plan na ten rok, aby zdobywać cenną wiedze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *