Kiedy ostatnio?

Kiedy ostatnio się badaliście?
Wiele osób uważa, że nie musi. Ja sama nie przepadam za lekarzami i nigdy za nimi nie przepadałam, bo uważam, że na jakiego lekarza się natrafi, tak można mieć później do wszystkich lekarzy niechęć, lub do wszystkich lekarzy być dobrze nastawionym.
W swoim życiu często chorowałam na anginy. Okres jesieni i wiosny to najgorszy czas, w którym zmagałam się z ogromnym bólem gardła. Ostatecznie duża ilość angin doprowadziła mnie do szpitala. Większość tych angin była bowiem ropna, a kiedy trafiłam w liceum do szpitala, angina była tak rozległa i tak długo leczona, że nie mogłam już przełykać, oddychać, a jak mówiłam to nikt mnie nie rozumiał.
Wtedy miałam okropną lekarkę rodzinną, która nie potrafiła mnie wyleczyć i tym samym sposobem, tak mocno mnie wymęczyła, że zniechęciłam się do wszystkich lekarzy.
Jednak później, kiedy poświęcałam się innym ludziom zapominając o sobie i swoim zdrowiu, kiedy pracowałam po 18 – 20 godzin dziennie utraciłam gdzieś dbanie o swoje zdrowie. Tym samym, efektem ubocznym tego nie dbania o siebie, był zły wizerunek, zmęczona, zniszczona cera, ziszczone włosy, łamiące się paznokcie, a w ostatecznym rozrachunku, nawarstwiające problemy spowodowały, że dużo przytyłam, a moja kondycja wręcz nie istniała.
W związku z tym, że na swoim osobistym blogu, na którym obecnie jesteście, pokazuje swoją metamorfozę, którą trzeba wykonać samodzielnie, jeżeli coś chcemy w życiu zmienić, warto także powiedzieć o tym, że zdrowie jest ważnym czynnikiem również przyczyniającym się do Naszego wyglądu.
W tym roku, wraz z marką Ogólnopolskie Centrum Medyczne, zostałam częścią kampanii opartej na przypomnieniu ludziom #kiedyostatnio się badali.
Ogólnopolskie Centrum Medyczne zainteresowało mnie swoim przesłaniem, bo nie dość, że przypominają mi lata dzieciństwa, kiedy bardzo popularna była bajka „Było sobie życie”, to jednocześnie badania mają tutaj inne, innowacyjne podejście, niż to wszystkim nam dobrze znane.
Na badania możemy zarejestrować się online i zamówić wizytę bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach, czy próbie dodzwonienia się telefonicznie, jak to jest w wielu ogólnopolskich przychodniach (często umówienie wizyty graniczy z cudem).
Kiedy ostatnio Wy byliście u lekarza, żeby się przebadać?
Chroniczne zmęczenie, stres mogą być objawami źle działającej tarczycy, serca, i nawet świetne fit życie czy ciągłe ćwiczenia nie zmienią stanu Naszego zdrowia.
Ale ja chciałabym zwrócić także uwagę, że w Ogólnopolskim Centrum Medycznym można także wykonać pakiety badań:
– skóry, aby wiedzieć jak przeciwdziałać problemom skórnym
– witamin, aby wiedzieć jakie suplementy będą dla Nas najbardziej odpowiednie
– badanie włosów i paznokci, aby wiedzieć dlaczego stan naszych włosów i paznokci są w takim a nie innym stanie
– hormony regulujące apetyt i metabolizm, aby wiedzieć dlaczego nasz organizm ma tendencje do tycia, czy otyłość, którą posiadamy nie chce nas opuścić, mimo intensywnych ćwiczeń.
Dlatego jeżeli badania nie są dla Was przekonujące, ale za to interesuje Was stan Waszych włosów, skóry, paznokci, albo chcecie wreszcie zmienić swoją sylwetkę i pragniecie, aby metamorfoza wreszcie się zrealizowała, to właśnie te badania powinny Was zainteresować.
Sami wiecie, jeżeli mnie czytacie i oglądacie na bieżąco, że moja metamorfoza jest przykładem, że wszystko można odmienić, ale trzeba czasami wejść wgłąb siebie i znaleźć przyczynę własnych problemów. My sami powinniśmy stawiać siebie na pierwszym miejscu, bo do końca życia jesteśmy tylko sami ze sobą, więc warto, aby stan naszej kondycji i zdrowia był jak najdłużej w stanie idealnym. To nie otoczenie, ani ludzie wokół o Nas zadbają – to my sami.
Bloga prowadzę po to, żeby pokazać Wam, że skoro ja mogłam i mogę w swoim życiu wszystko zmienić, aby wyglądać jak chce, żyć jak chce, pracować jak chce, mieszkać, gdzie chce, to nawet jak nie będzie to wychodzić za pierwszym razem, to nie zejdę z własnej drogi, która ma mi pomóc dojść do tych swoich celów.
I innym może się to ie podobać, mogą doradzać mi niekorzystne rzeczy, mogą we mnie nie wierzyć, opiniować mój stan zdrowia czy wygląd nie znając drogi jaki mój organizm przeszedł. Mnie to już nie rusza i Was też nie powinno. Bo czy by tych ludzi w Waszym życiu nie było to też byście rezygnowali ze swoich postanowień? Wydaje mi się, że nie. A czas ucieka, już go nikt Wam nie zwróci.

Dlatego ja zmieniam siebie wraz ze stanem zdrowia i mam nadzieję, że i Wy zaczniecie.


Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *