Gdzie można promować BLOGa i gdzie zarabiać? Czyli jak wypromować bloga przez ROK? #1

Wpisów na temat promocji bloga jest mnóstwo, i mimo, że jest kilka interesujących opracowań tego tematu, to postanowiłam poruszyć dzisiaj tą kwestię, nieco w inny sposób, niż czytam na pozostałych blogach.
Moim kolejnym celem na ten rok (poczynając od lipca) jest właśnie efekt wypromowania blogów i kanału, które posiadam, zaczynając z tym co mam, a nie z tym co chciałabym mieć (gdybym miała to co bym chciała, to zapewne wszędzie w sieci byłyby moje reklamy 😉 – a na to muszę jeszcze poczekać). Wypromowanie blogów, kanału i social mediów, które mimo tego, że nie mają jeszcze ekstra jakości jaką sama bym chciała prezentować, nie mają jeszcze usystematyzowanych cykli tematycznych, które już mam przygotowane, to istnieją, mimo tego że nie są perfekcyjne (o tym jak byłam perfekcjonistką i dlaczego mi przeszło oraz dlaczego uważam, że nie warto robić wszystkiego perfekcyjnie – taki temat się na blogu i kanale także prędzej czy później pojawi). Ale o planach i celach kiedy indziej, dzisiaj o sposobach promocji i zarobku, aby blogowanie nie stało się ciężkim tematem powszednim, a przyjemnością, nawet kiedy dopada kryzys.
Sama nigdy nie ukrywałam, że vlogowanie i blogowanie wiąże ze swoim dalszym rozwojem zawodowym, bo uwielbiam to robić i pragnę z tego żyć. Wszystkie moje kanały powstały w jakimś celu i z konkretnym zamysłem, więc nie były tylko chwilowym „widzi mi się”. Pragnę rozwijać swoje autorskie strony, pomysły i docierać z tematami do osób, którym mogę w jakiś sposób pomóc, a jak nie pomóc, to niekiedy dodać tylko otuchy, że kiedy mamy wrażenie, że wszystko już stracone, to wcale stratą to nie jest.
Zatem jak i gdzie się promować, aby dotrzeć do większej ilości osób? Jak dotrzeć do czytelników i W CIĄGU ROKU zwiększyć swoje zasięgi? To jest pytanie, które trapi wielu blogerów i youtuberów, którzy również chcieliby zrobić z blogowania zawód.
Niestety te kwestie nie są takie oczywiste, a większość dostępnych porad skupia się w dużej mierze na innych blogerach i youtuberach.
Czytając wiele poradników na ten temat, które poruszają inni twórcy internetowi za jeden kluczowy czynnik w promocji bloga uznaje udzielanie się na stronach innych blogerów, podlinkowanie i komentowanie wpisów ze swoją stroną internetową. 
Mnie to od początku tworzenia swoich stron mocno dziwi, bo jak faktycznie rozumiem fakt komentowania ciekawych wpisów, to zastanawia mnie jedno – czy każdy bloger zakłada swojego bloga TYLKO dla innych blogerów?
Ja osobiście każdy ze swoich blogów zakładałam z myślą o WSZYSTKICH LUDZIACH. Tych, którzy korzystają z internetu i szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, szukający odskoczni od codzienności, lub po prostu miłego spędzenia czasu przy komputerze. A czy oni posiadają swoje blogi, strony internetowe czy nie, to nie jest to czynnik wyznaczający odbiorców mojego bloga. Rozumiem, że teraz liczą się tylko cyferki, i wzajemna promocja mocno pomaga, ale warto pamiętać, że nie każdy człowiek chodzący po świecie to bloger, więc warto docierać do odbiorców innymi kanałami 🙂
Dzisiaj zatem moje propozycje, gdzie można promować swojego bloga, nie tylko na blogach innych, i na niektórych z tych stron można także zarabiać, m.in. dzięki współpracom z markami / firmami. Oto moja lista, gdzie jako bloger warto być:
1. Jednym z miejsc, w którym można promować bloga jest White Press Oczywiście nie każdy początkujący bloger może z niej skorzystać, bo trzeba mieć określone progi, ale warto się zarejestrować już od początku, pokazać że się istnieje, a przy zwiększaniu zasięgów, może znajdą się też chętne firmy do współpracy.
2. Kolejnym bardzo ciekawym, chociaż dopiero rozwijającym się miejscem jest Promujbloga.pl . Świetnie przygotowana strona pod względem działalności twórców internetowych. Podpięcie swojego bloga i pojawiające się nowe posty na naszym blogu, pojawiają się także od razu na stronie promujbloga.pl . I uwaga, poza blogiem można dołączyć także kanał na youtube, facebook czy instagram i wszystkie Nasze publikowane nowe treści będą się na platformie pojawiać. Nie trzeba robić tego ręcznie, więc jest to genialne rozwiązanie. Poza tym na stronie mamy możliwość brać udział w konkursach, zamawiać wydruki zdjęć, czy kupić inne ciekawe gadżety. Wydaje mi się, że stron zyska ogromną popularność, mimo, że powstała w tym roku, to już jej funkcjonalność prezentuje się wyśmienicie.
3. BrandBuddies – to kolejna strona, na której warto zarejestrować się nie patrząc jedynie na swoje zasięgi. Oczywiście te zasięgi są ważne, ale jeżeli chcemy znaleźć miejsce do promocji a w przyszłości także miejsce, w którym nawiążemy współpracę i uda nam się zarobić, to chyba warto.
4. Buy Blo – platforma podobna do promujbloga.pl Mimo, że mój profil na stronie nie działa do końca poprawnie i występują błędy w integracji moich profili z dodawaniem postów, to strona jest warta uwagi. Fajne miejsce, w którym można znaleźć wiele blogów w jednym miejscu, o różnych tematykach, o różnych wpisach. Blogowy miszmasz, z nowymi postami, to super rozwiązanie nie tylko dla blogerów, ale także wszystkich czytelników, którzy szukają nowych blogów. Tutaj blogerów znajdzie się napewno.
5. Ddob, czyli Daily Dose Of Beautykolejna platforma do promowania i pozycjonowania swojego bloga. Można dodawać tu swoje wpisy z bloga, z kanału youtube, lub bezpośrednio pisać na stronie. Każdy wpis zwiększa także naszą szansę na zdobywanie monet wirtualnych, z których można zdobyć nagrody o całkiem ciekawej wartości. Chętnie dowiedziałabym się od kogoś kto prężnie działa na stronie, czy udało już się zdobyć nagrodę i czy faktycznie trafiła ona do odbiorcy. Jest to strona, na której również znajdzie się ogrom blogerów, więc i mnóstwo interesujących nas tematów. Na bazie mojego profilu możecie zobaczyć jak to wygląda.
I na dzisiaj to tyle. 
Oczywiście stron jest więcej, ale część druga pojawi się w przyszłości, kiedy mój blog, instagram oraz youtube będą miały przynajmniej po 800 – 1000 stałych obserwujących, więc wszystko zależy od Was 🙂 
Chętnie podzielę się większą ilością stron do promowania się i zarobku (nie tylko skierowanych dla blogerów i sprawdzonych przeze mnie), ale musicie dać mi znać, że jest to dla Was interesujący temat i obserwując mnie zmotywujecie i zmobilizujecie mnie, aby przygotować takich tematów więcej oraz zebrać je w tematyczną serie, czyli „Jak wypromować swoją stronę przez Rok, bez odpłatnych reklam.”
Dlatego zapraszam do OBSERWOWANIA – TUTAJ, SUBSKRYBOWANIA KANAŁU – TUTAJ, i OBSERWOWANIA MNIE NA INSTAGRAMIE – TUTAJ. A kto woli Facebooka, to można znaleźć mnie też TUTAJ.
I niech nie przerażą Was małe liczby – moja marka Projektanteczka we wszystkich mediach dopiero zaczyna, a że nie promuje jej wśród znajomych z konkretnych przyczyn i w konkretnym celu tego nie robię (kiedyś opiszę dlaczego), to znajomymi marki właśnie macie być Wy 🙂

Może to Ci się spodoba:

2 komentarze

  1. Może warto pomyśleć też o analizie i pozycjonowaniu strony? Taka forma marketingu w sieci staje się coraz bardziej popularna i nic dziwnego, bo może przynieść naprawdę zaskakujące efekty 🙂 Prowadzę własną działalności i jakiś czas temu rozpoczęłam współpracę z Kamil Demidowski, specjalistą SEO. Zdaję sobie sprawę, że jest to proces długotrwały, ale kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła cieszyć się z pierwszych efektów. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *