planer zajęć i życia czyli dlaczego można zacząć w każdej chwili

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak istotny jest dla Nas wszystkich czas?
Wszyscy chcemy go więcej lub mniej, czasami jeden dzień przelatuje Nam przez palce nie wiadomo jak i dlaczego  czasami dłuży się okropnie.
Czas jednak i tak upływa i właśnie blog Rok dla Siebie jest tego najlepszym przykładem – jak szybko mija rok i nasze postanowienia.

Ale kto powiedział, że wszystkie cele i postanowienia trzeba zaczynać wraz z początkiem roku? Czy nie lepiej rozpoczynać je wtedy kiedy przychodzą Nam na myśl?
Ja mnóstwo rzeczy mam rozpoczętych. A nawet powiedziałabym – nie tyle rozpoczętych, co skończonych, ale nabierających smaku i  siły, jak w przypadku wina, które im starsze tym lepsze.
Wszystko co rozpoczęłam w ubiegłym i tym roku na razie kipi jak lawa przed wybuchem wulkanu i jak się wyleje, to wszystko od razu, za jednym razem.
Dlaczego w taki sposób?
Bo mi życie nie ułatwia niczego. Zawsze muszę się uczyć cierpliwości, wytrwałości, walczyć ze zniechęceniem kiedy nie widać efektów, z ogromną ilością odrzuceń, odmawiani wszystkiego.
Nawet wtedy kiedy proponuje coś komuś, aby mu pomóc, odciążyć, dodatkowo zarobić, bo mam mnóstwo siły, pomysłów i aż kipi ze mnie chęć do pracy, to wtedy nikt nie chce z tej mojej energii skorzystać. Nikt nie chce dać mi zarobić dalej szukając osób, którym nie zależy, ale które (z pozoru) są łatwiejsze do ugruntowania, zmanipulowania i ustawienia pod siebie.
No niestety tak jest na rynku polskim, więc nauczyłam się tego by wszystko co robię, przede wszystkim zależało ode mnie. I oczywiście, jak w każdym przypadku, prowadzenie firmy wiąże się przede wszystkim z zarobkami osób trzecich – klientów, i często mówię – jacy klienci taka firma – ale własna firma to przede wszystkim umiejętność organizowania sobie czasu i pracy.
Tu nikt nie pod na tacy gotowego zlecenia – trzeba szukać ich samodzielnie. Nikt nie powie, że jest do zrobienia to czy tamto – trzeba samodzielnie gospodarować swoim czasem (aby dni nie uciekały a praca była zrobiona), to od nas zależy na jakim poziomie będziemy żyć – czyli ile czasu poświęcimy na prace, tyle uda Nam się pieniędzy na życie wypracować.
Często w swoim życiu słyszałam, że właściciel firmy nie musi nic robić, że każdy chce zakładać firmę, bo będzie się żyło na pieniądzach i w luksusach, od pierwszego dnia prowadzenia firmy. 
Po wielu latach jako kobieta przedsiębiorcza mogę powiedzieć jedno – jaka branża – takie zarobki, jaki klient – taka firma, jacy pracownicy – takie korporacje, jacy kontrahenci – takie zlecenia/takie pieniądze, jakie pieniądze – taki luksus, jaka branża – taki luksus.
Dzieje się tak, bo niestety nie każda branża umożliwia spektakularny sukces – cokolwiek by się nie robiło. Nie każda współpraca jest dla nas korzystna – skoro wspólnicy tylko nas wykorzystują, nie każde zlecenie jest takie piękne jak nam się wydaje – póki nie przyjdzie do zapłaty i klient puści nas z torbami, bo nie rozliczy zlecenia pokazując swoje prawdziwe oblicze.
Te wszystkie doswiadczenia i sytuacje, które  nabiera się w pracy samodzielnie pozwalają korzystać z czasu jaki mamy na 100%.
Wtedy nie mamy czasu na lenistwo i zastanawianie się co zrobić z wolnym czasem. Nie uciekają nam dni przez palce i nic się w tym czasie nie zmienia. Nierealizowane marzenia nie zostają tylko na papierze – zastanawiamy się jak je spełnić. A chęć doświadczania czegoś więcej i osiągania swoich życiowych celów  staje się bardziej uporządkowane.
Ja w swoim życiu planowałam życie często, zaczynając kolejny raz od zera. Takiego zaczynania mam na swoim koncie wystarczająco dużo, aby stwierdzi, że każdy początek pozwalał posprzątać mi przeszłość.
Kiedy otrzymałam na See Bloggers planner na cały rok, w którym pierwszy miesiąc w kalendarzu to lipiec, a rok kończy się w kolejnym lipcu, to poczułam się jakbym dostała kolejnej motywacji, w formie rozpoczęcia kolejnego roku życia – od festiwalu do festiwalu:)
Uświadomiło mi to również, że dokładnie rok temu, o tej samej porze co See Bloggers w Gdyni, w którym byłam w tym roku, był początkiem mojej wyczekanej przeprowadzki i rozpoczęcia żyica w nowym miejscu. Miejscu, które pozwoliło mi przemyśleć swoje życie, uporządkować przeszłość i pozbyć się ciążących rzeczy, a także zrozumieć,co chce w życiu robić.
Planer zatem rozpoczyna mój kolejny rok życia, w którym chce czerpać wszystko co najlepsze, z tego, co udało mi się w tym roku osiągnąć i uświadamia mi, że każdy miesiąc jest dobry, każdy dzień jest dobry, by rozpocząć swój Nowy Rok – Rok Dla Siebie!

Kto z Was podejmuje się wyzwania, aby ten Nowy Rok rozpocząć od dzisiaj?
Zapiszcie sobie dzisiejszą datę i za rok powróćcie do niej, aby zobaczyć zmiany, jakie zastały. A może pamiętacie co wydarzyło się u Was dokładznie rok temu o tej porze?

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *