dlaczego robię zakupy przez internet i za co lubię allegro?

Lubię robić zakupy przez internet. 
Allegro jest jedną z tych platform, które łączy sklepy internetowe w jednym miejscu i pozwala dotrzeć produktami do szerszego grona odbiorców.

Ceny na allegro są zawsze korzystne i w porównaniu z ceną tych samych produktów w sklepach stacjonarnych są bardzo konkurencyjne. 
Wielokrotnie przez internet zakupiłam rzeczy, które były nawet niekiedy dwukrotnie tańsze niż w sklepie lokalnym. Jest to spowodowane narzucaniem marży przez dystrybutorów, którzy muszą przedstawić i zmagazynować sprzedawany produkt u siebie w sklepie, a tym samym cena za dany produkt musi być wyższa niż w sklepie internetowym, bo dany sklep trzeba po prostu utrzymać i co miesiąc opłacać za niego lokal.
Oczywiście są plusy i minusy obu form sprzedaży. W sklepach internetowych nie mamy możliwości np. przymierzyć ubrań, które zakupimy, mimo tego że możemy dokonać zwrotu, a w sklepach lokalnych nie zawsze dostaniemy Nasz rozmiar czy kolor którego oczekujemy. 
Allegro poznałam kilka lat temu od podszewki, uczestnicząc w szkoleniu Akademii Allegro. Tyle motywacji ile dostałam po tym dniu chyba całkowicie odmieniło moje życie i do tej pory myślę, że był to dla mnie znak od losu, którego wtedy nie potrafiłam jeszcze odczytać.
Teraz internetowo działam już od kilku lat, w formie blogów – bo prowadzę ich aż trzy, portalu oraz poprzez fanpage na facebooku dotyczące moich biznesów i dorobku zawodowego.
Pierwsze zakupy przez internet nie były u mnie tak spektakularne. Zaczynałam od drobiazgów, które na tamten czas były moim zorientowaniem się na działanie kupna i sprzedaży internetowej.
Teraz, kiedy szukam czegokolwiek, staram się rozpoczynać poszukiwania przez allegro. Jeżeli natrafię na produkt, którego się spodziewam, zakupuje go, jeżeli nie, szukam po sklepach internetowych nie powiązanych z innymi platformami, a jak i tam nie znajdę, dopiero wtedy udaje się do sklepów lokalnych.
Dlaczego się tak dzieję?
Dlatego, że mój czas jest ograniczony a ilość zajęć znaczna, więc mój czas jest często bardzo ograniczony.
Aby stale rozwijać blogi i biznesy, do tego mieć czas na chwilę odpoczynku i podróże, które są związane z moimi biznesami i bez których wręcz usycham staram się korzystać z funkcji, które współcześnie pozwalają mi wydłużyć mój czas życia, a nie tylko go skracać i zabierać.
Obecnie coraz więcej osób kupuje przez internet, bo i produkty są dobrze opisane i wartościowe rzeczy można znaleźć, ale wiem, że wiele osób ma jeszcze problem z przełamaniem się do internetowych zakupów.
Jeżeli macie obawy do sprzedaży internetowych, zacznijcie zakupywać rzeczy za kilka złotych. Jak do Was nie dotrą, nie będziecie odczuwać tak ogromnej straty jaką jest strata dużej ilości pieniędzy – chociaż dobry sprzedawca powinien zwrócić Wam wartość produktu, jeżeli zakup nie doszedł do skutku i nic do Was nie dotarło.
Ostatni mój zakup tak właśnie do mnie nie dotarł – okulary przeciwsłoneczne, o których wręcz marzyłam. Niestety produkt nie przyszedł i zdarzyło mi się to pierwszy raz przy zakupach internetowych, ale jest to ryzyko z którym trzeba się liczyć.
Mimo to nie zniechęca mnie to do dalszych zakupów. Czasami jest to niezależne od Nas co się wydarzy i wszystko trzeba przyjmować z pokorą i zrozumieniem. Każdy z Nas mógł zapomnieć, każdy z Nas zawinić, każdy z Nas nie zrozumieć dlaczego, ale nic nie dzieje się bez przyczyny – może po prostu inne okulary na mnie czekają.
Jak to jest z Waszymi zakupami przez internet? Lubicie czy nie? Robiliście czy nie? A jak nie to co Was hamuje do zakupów internetowych?

Może to Ci się spodoba:

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *