smakołyki, które można jeść bez wyrzutów sumienia ;)

Można powiedzieć, że już przyszło lato. Moja metamorfoza trwa, chociaż ostatnio bardziej psychicznie i mentalnie niż wizerunkowo, ale do grudnia mam jeszcze sporo czasu i wiele celów do zrobienia, więc muszę podzielić swoją metamorfozę na różne życiowe etapy.

W ostatnim czasie zrozumiałam jednak czego tak naprawdę oczekuje od życia i co przynosi mi szczęście, mimo że decyzję o zmianach podjęłam już wcześniej, więc wiele do tej pory tematów muszę pozmieniać, aby zacząć żyć w pełni i stąd jeszcze ciężko utrzymać mi regularność jaką sama od siebie oczekuje.
Dzisiaj jednak nie o tym, dzisiaj o smakołykach, na które każdy z Nas może sobie pozwolić w nadchodzące letnie dni.
Najlepszymi smakołykami dzięki którym nie będziemy mieć wyrzutów sumienia są przede wszystkim owoce, lody i zimne napoje.
Tych produktów spożywamy w lecie najwięcej.
Sama osobiście uwielbiam arbuzy, maliny, truskawki, liczi, ananasy czy pomarańcze i mogę ich w lecie jeść nawet zamiast pełnowartościowych posiłków.
Ale nie tylko owoce możemy jeść bez wyrzutów sumienia.
Kiedy potrzebujemy zjeść coś słodkiego to świetnymi słodyczami są budyń, kisiel czy galaretki. Często się o nich zapomina.
Z produktów niesłodzonych lubię własny chlebek – jeżeli można to tak nazwać – który robiony jest wręcz z niczego – potrzeba do niego mąki, wody i oleju. Robi się z tego ciasto, rozwałkowuje lub rozciera (nie musi być równa powierzchnia) i wkłada do piekarnika na 200 stopni. Wyciąga się kruchy, twardy chlebek, który zagryzam kiedy mam ochotę, a mój psiak go uwielbia. Ciasto można także wykorzystać ciasto jako podkład do pizzy i zrobić na nim dodatkowe składniki a następnie wyciągnąć z piekarnika gotową pizze.
I na koniec mogę dodać jedno – lody, lody, lody. Te w lecie będą jedzone w ogromnych ilościach przez Nas wszystkich. Warto pamiętać jednak, że jest to produkt z mleka i wody, a lody możemy zrobić także samodzielnie w domu np. mrożąc wodę z sokiem owocowym.
Zatem nie miejcie wyrzutów sumienia tego lata i jedzcie dużo owoców i posiłków płynnych. Dzięki temu nie przytyjecie, ale dostarczycie do organizmu witamin i zjecie coś smacznego.
A co Wy jecie dzięki czemu nie macie wyrzutów sumienia?:) Podzielcie się w komentarzu, chętnie spróbuje 🙂 

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *