Dieta i odżywianie – śniadaniowe początki na drodze do metamorfozy

dieta odchudzanie przepis na śniadanie

Nigdy nie lubiłam diet. Nigdy nie robiłam diet (może poza jedyną – dietą oczyszczającą). Ze słowem „dieta” zawsze czuje dziwne uczucie – przymusu, presji, ograniczeń – a te trzy słowa kłócą się z moją duszą. Oczywiście przetestowałam różne diety i stąd wiem, że ja nie należę do ludzi, którzy będą ograniczać się tylko po to – aby pochwalić się przed innymi sposobem odżywiania. To nie dla mnie.

 
 

Mój przepis na śniadanie przy odchudzaniu, czyli dieta projektanteczki

Dlatego jeżeli już podjęłam się wyzwania zmiany swojego wyglądu, to posiłki są teraz przygotowywane przeze mnie przede wszystkim pod względem składników odżywczych, a nie szybkiego, śmieciowego jedzenia w biegu.
 
Dzisiaj mały przepis na moje śniadanie:
 
  1. pół kostki twarogu (może być półtłusty lub tłusty – lepiej się mieszają)
  2. jeden pomidor
  3. 4 łyżki jogurtu naturalnego
  4. zioła (naturalne lub z torebki): koperek, kminek, bazylia (Tym razem użyłam przypraw firmy Prymat – możecie zobaczyć inne przyprawy tej marki). 
Dodatkowo można dodać jeszcze nasiona słonecznika lub dyni, a także świeżego ogórka
 
Takie śniadanie jest pożywne i nie jest się głodnym aż do obiadu. Taki posiłek wydaje się dość mały i z pozoru niewystarczający, ale ze względu na pożywność jest w pełni odpowiedni.
 
Nie jest to jedyne śniadanie w moim jadłospisie, ale jest jednym z wielu, które często przygotowuje. 
 
Kolejnym razem zaprezentuje przepis na inne śniadanie, obiad bądź przekąski, które zaczęłam stosować w biegu, kiedy praca nie pozwala mi na zjedzeniu pożywnego posiłku, a które również mają dodać witamin do organizmu.
 
 

Prawa autorskie:

Copyright © by projektanteczka 2017 / www.rokdlasiebie.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie czy modyfikowanie treści z tego bloga w formie tekstowej lub audiowizualnej (video) podlega pod prawo karne. Naruszenie tego zapisu będzie egzekwowane. Więcej w zakładce – prawa autorskie, na dole strony – w stopce.

Może to Ci się spodoba:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *